با موجودات عجیب دریا آشنا شوید + عکس

موجودات دریایی از تنوع زیادی برخوردارند. شکل ظاهری برخی از این موجودات شما را شگفت زده می کند.

به گزارش رکنا ، بسیار یاز ما در هنگام قدم زدن در سواحل مختلف با چیزهایی مواجه می‎شویم که از دریا به خشگی رسیده و در میان شن و ماسه یا بر روی آن‍‎ها قرار گرفته‌اند گاهی می‎توان تشخیص داد آن‌ها چه هستند مثل لاشه ماهی یا سایر آبزیان شناخته شده اما گاهی نیز در تشخیص آن‎ها دچار شک و تردید می‎شویم.

شاید جالب باشد بدانید طی سالیان اخیر چیزهایی در سواحل مختلف سراسر دنیا دیده شدند که برای همگان ناشناخته و عجیب بودند و افراد در شناسایی آن‎‌ها به مشکل خوردند. در ادامه این گزارش کوتاه، تعدادی از این موارد را به همراه تصویر مشاهده می‎کنید.

هیولای FOLLY BEACH

این غول پیکر فلس دار در مارس 2012 در Folly Beach کارولینای جنوبی شسته شد و گمانه زنی ها در مورد منشا آن برای چند روز ادامه داشت. آکواریوم کارولینای جنوبی سرانجام آن را ماهی خاویاری آتلانتیک شناسایی کرد که حدودا مربوط به 100 میلیون سال قبل است. ماهیان خاویاری می توانند تا پنج متر طول و بیش از 360 کیلوگرم وزن  داشته باشند.

/

لاشه Four Mile Globster

این لاشه عجیب در سال  1997 در ساحل تاسمانی پیدا شد. طول آن 4.6 متر و وزن آن تقریباً چهار تن بود.

/

هیولای جزیره کانوی

موجودی غیرمعمولی که لاشه او در نوامبر 1953 در سواحل جزیره کانوی بریتانیا کشف شد. بقایای آن پس از بازرسی مقدماتی توسط جانورشناسان سوزانده شد و گفت که هیچ خطری برای عموم ندارد. برخی می گویند به احتمال زیاد این نوعی قورباغه ماهی بوده است که در واقع روی باله های پا مانند راه می روند،  چشمان برآمده دارند و رنگ های مختلفی از جمله قهوه ای مایل به قرمز به خود می گیرند.

/

هیولای ROCH NESS

این لاشه در آگوست سال گذشته در ساحل دریاچه هولینگورث در روچدیل ، منچستر بزرگ یافت شده بود. شاهدان این موجود را در لبه آب مشاهده کردند. دهانی گشاد و پر از دندان‌های تراشیده داشت و طول آن تقریباً یک و نیم متر بود. هیولای Roch Ness ناشناخته باقی مانده است.

/

هیولای مونتاک

این موجود به نام Montauk ، نیویورک ، جایی که در سال 2008 در آن شسته شد ، نامگذاری کردند. بسیاری حدس زده اند که این ممکن است موجود جهش یافته حاصل آزمایش در مرکز بیماری های حیوانی باشد. اما حقیقت هرگز مشخص نشد زیرا مانند بسیاری از این موارد، لاشه قبل از گرفتن نمونه ناپدید شد.

/

هیولای سنت آگوستین

این لاشه در سال 1896 در ساحل سنت آگوستین در فلوریدا شسته شد و با تخیل "هیولای سنت آگوستین" نامگذاری شد. طول آن 5.4 متر و وزن آن تقریباً پنج تن بود. دانشمندان در آن زمان نمی توانستند در مورد هویت آن توافق کنند اما در سال 1995 ، یک قرن بعد، آزمایشات انجام شده بر روی نمونه های محافظت شده از محل نشان داد که هیولا احتمالاً یک لاشه نهنگ اسپرم بوده است.

/

هیولای ساخالین

گفته می شود این موجود در سال 2006 توسط گروهی از سربازان مستقر در نزدیکی جزیره ساخالین روسیه پیدا شده است. طبق گزارشات در آن زمان، مقامات پس از انتشار خبر دیده شدن این لاشه ناشناس، آن را از ساحل خارج کردند.

/

جانور تن‌بی

این موجود پف کرده سال 2013 در Tenby، ولز توسط پیتر بیلی 27 ساله پیدا شد و بسیاری از مردم را به یاد هیولای Montauk انداخت. به نظر می‌رسد این موجود همزمان شبیه به چند جانور است.

/

آیا این خبر مفید بود؟