واکسیناسیون کرونایی حیوانات خانگی چه زمانی است؟

در شماری از مناطق روسیه واکسیناسیون روی حیوانات خانگی شروع شده است.

به گزارش رکنا ، در بسیاری از کلینیک های شخصی و دولتی در مناطق مختلف روسیه، واکسیناسیون روی حیوانات خانگی برای مقابله با ویروس کرونا آغاز شده است.

معاون سازمان فدرال نظارت بر دامپزشکی و گیاه پزشکی روسیه با بیان اینکه حیوانات می توانند به غیر از کووید-۱۹ به برخی از گونه های دیگر از خانواده ویروس کرونا آلوده شوند ؛ اعلام کرد: روسیه اولین واکسن جهان علیه کووید-۱۹ را برای حیوانات ثبت کرد.

اهمیت ویژه واکسن کرونا برای حیوانات

کنستانتین ساونکوف، در گفت و گو با خبرنگاران بر اهمیت ویژه این واکسن تاکید کرد و گفت: برخی از گونه های جانوری حساس به ویروس کرونا هستند و موارد کووید-۱۹ در بسیاری از کشورها گزارش شده است.

وی افزود: این نخستین واکسن کووید-۱۹ برای حیوانات در جهان است.

معاون سازمان فدرال نظارت بر دامپزشکی و گیاه پزشکی روسیه اظهار داشت: آزمایشات بالینی کارنیواک کاو، که از اکتبر سال گذشته آغاز شد، شامل سگ، گربه ، روباه قطبی، راسو، روباه و حیوانات دیگر بود.

ساونکوف گفت: نتایج این تحقیق به ما امکان می دهد در مورد ایمنی واکسن و فعالیت ایمنی زایی بالای آن نتیجه بگیریم، زیرا همه حیوانات واکسینه آزمایش شده در ۱۰۰ درصد موارد آنتی بادی برای ویروس کرونا ایجاد کردند. اکنون دانشمندان سازمان ما ادامه مطالعه در مورد مدت زمان ایجاد ایمنی که شش ماه است پس از تجویز دارو را ادامه می دهند.

حیوانات هم واکگسینه کرونا شدند

وی افزود: تولید انبوه واکسن می تواند از اوایل آوریل بر اساس بزرگترین بستر تولید داروهای حیوانی کشور در مرکز فدرال بهداشت حیوانات آغاز شود.

آلودگی 2 گربه به کرونا در روسیه

در روسیه، تاکنون دو مورد آلودگی گربه ها به ویروس کرونا به طور رسمی مشخص شده است.

به گفته دانشمندان روسی، استفاده از واکسن برای حیوانات می تواند از بروز جهش های ویروسی که اغلب در طی انتقال بین گونه های بیماری زا اتفاق می افتد، جلوگیری کند.

ساونکوف گفت: هیچ مدرک علمی مبنی بر انتقال عفونت ویروس کرونا از حیوانات به انسان وجود ندارد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟