خطر مرگ با کدام حیوانات استرالیا ؟ + عکس

جالب است که مردم استرالیا با خیال راحت روی این قاره زندگی می کنند، در حالی که در اطراف آن‌ها جاندارانی وجود دارند که به سرعت می توانند انسان را از پا دربیاورند.

به گزارش رکنا ، این جاندارانی که در عمق جنگل و یا اقیانوس پنهان شده اند، منتظر هستند تا یک انسان یا هر موجود دیگری را ببینند تا جان او را بگیرند. حتی شاید خود شما هم متوجه آمدن آن‌ها نشوید. با ما همراه باشید تا مرگبارترین حیوانات استرالیا را با هم مرور کنیم.

۱۰. سنگ ماهی

سنگ ماهی

شاید به فکرتان هم نرسد که یک ماهی مرگبار باشد. چون همه‌ی ما عادت داریم که در خانه‌های خود ماهی نگه داریم و آن‌ها را در آکواریوم قرار میدهیم. اما درباره‌ی سنگ ماهی قضیه فرق میکند. چون این ماهی مرگبارترین ماهی جهان به شمار می رود. دلیل نامگذاری ان این است که این ماهی میتواند به رنگ‌های مختلف تبدیل شود و لا به لای سنگ‌های کف اقیانوس خودش را پنهان کند. اگر چه این ماهی، ماهی‌های کوچک‌تر را میخورد، اما ممکن است زمانی که دارید در کنار بقیه ماهی‌ها شنا میکنید، شما را غافلگیر بکند. باله‌ی پشتی این ماهی دارای برآمدگی‌هایی است که میتواند پوست و گوشت را خوب بشکافد. این برآمدگی‌ها حاوی کیسه زهر هستند که اگر با بدن انسان تماس پیدا کنند، درد شدیدی ایجاد میکنند که تا ساعت‌ها ادامه دارد. اما رفته رفته بدتر میشود و منجر به شوک، فشار خون، فلج عضلات و سرانجام مرگ میشود. به نظر نمیرسد که بخواهید بعد از یک روز ماهیگیری یا شنا، به این سرنوشت دچار شوید

۹. عنکبوت پشت قرمز

عنکبوت پشت قرمز

این جاندار ظاهر زیبایی دارد، بنابراین شاید تصور نکنید که مرگبار باشد. این عنکبوت زیبا در استرالیا زندگی میکند. دلیل نامگذاری او این است که در پشت نوع ماده‌ی این حاندار، یک نوار قرمز رنگ شبیه به اخطار وجود دارد. تازه این عنکبوت میتواند علائم مختلفی ایجاد کند مانند انقباض و انبساط ناگهانی، استفراغ، ضربان قلب سریع، فشار خون بالا، ضعف و عرق کردن. زهر این جاندار ممکن است به سرعت باعث مرگ شود مگر اینکه سریع از پادزهر استفاده کنید. این حقیقت که این جاندار در استرالیا وجود دارد باعث میشود هر چیز قرمز رنگ را خوب بررسی کنید.

۸. مار تایپان

مار تایپان

این مار که یکی از مار‌های بومی استرالیا به حساب می آید، یک مار قهوه‌ای رنگ است که در بیابان‌های استرالیا زندگی می کند. این مار می تواند تا بیش از ۲/۵ متر رشد کند. زهر دوازده میلی لیتری این مار، می تواند با یک نیش، صد مرد بالغ را از پا در بیاورد. تنها با یک گاز، ضربان قلب فرد افزایش پیدا می کند و به سکته منجر می شود. اما خوشبختانه این مار‌های بزرگ، بیشتر در جا‌های خلوت دیده می شوند که ساکنان زیادی در آن مکان‌ها زندگی نمی کنند. اما باز هم امکان خطر وجود دارد.

۷. کوسه سفید بزرگ

کوسه سفید بزرگ

با شنیدن نام این کوسه همه‌ی ما به یاد فیلم‌هایی میفتیم که چندین کوسه بزرگ در اعماق اقیانوس، فردی را اسیر کردند و به دور او می چرخند. حتی اگر اثری از آن‌ها ببینیم دیگر به ساحل نزدیک نمیشویم. کوسه‌های بالغ تا به حدود ۶ متر رشد می کنند و وزنشان هم تا ۱۸۰۰ کیلوگرم افزایش پیدا میکند که برای کشتن چندین نفر کافی است. این کوسه‌ها در استرالیا تا به حال به چندین نفر حمله کردند. در استرالیا حدود ۷۰۰ حمله گذارش شده که ۲۰۰ تا از آن‌ها منجر به مرگ و بقیه زخمی شدند. کوسه حدود ۱۰۰ دندان تیز دارد که با یک گاز میتواند شما را به دو تیکه تقسیم کند.

۶. مار سیاه شکم قرمز

مار سیاه شکم قرمز

به نظر می رسد که رنگ قرمز نشانه‌ی مرگ آور بودن جانداران است. این نوع مار که بومی شرق استرالیا است، می تواند تا ۲ متر رشد کند. پوست سیاه به این جاندار کمک می کند تا در شب پنهان شده و طعمه‌ی خودش را که اغلب قورباغه ها هستند را شکار کند. اما شکم قرمز او مانند چراغ نئون روشن و مشخص است. زهر نیش این مار موجب مرگ سلول‌های پوست میشود و اگر پادزهر به سرعت استفاده نشود موجب از کار افتادن کلیه و مرگ می شود.

۵. هشت پای خال آبی

هشت پای خال آبی

این جاندار دریایی زیبا بیشتر به نظر میرسد که از دل فیلم‌های سینمایی و یا برنامه‌های گرافیکی خارج شده باشد. پا‌های بلند و لوله‌ای مانندش در همه حال مشخص است. اما اگر احساس خطر کند، مانند یک مشعل خودش را جمع می کند. اگر متوجه این جاندار نشوید و شما را گاز بگیرد، در ان صورت ماهیچه‌های شما ضعیف میشود و به احتمال زیاد منجر به مرگ شما می شود. تا کنون برای این جاندار، هیچ پادزهری شناخته نشده.

۴. عنکبوت قیف ساز شبکه‌ای

عنکبوت قیف ساز شبکه‌ای

این نوع عنکبوت آزادهنده‌ترین عنکبوت جهان است که البته یک نوع دیگر از خودش در شهر سیدنی وجود دارد که ان مرگبارترین نوع عنکبوت به شمار میرود. این عنکلوت‌ها میتوانند از یک تا پنج سانتی متر رشد کنند و به رنگ‌های مشکی و قهوه‌ای باشند. زهر این جاندار، سیستم عصبی انسان را هدف قرار میدهد و در نتیجه ان از دهان کف خارج میشود و اگر درمان نشود منجر به مرگ خواهد شد و بدتر از آن اینکه تمامی این اتفاق‌ها در طی دو ساعت رخ میدهد.

۳. تمساح آب شور

تمساح آب شور

درباره قدرت مرگ آور تمساح‌های آب شور هیچ شکی وجود ندارد. با وجود بیش از صدهزار تمساح در آب‌های استرالیا و این واقعیت که تعداد ان‌ها روز به روز بیشتر میشود، قضیه کمی ترسناک به نظر می رسد. این نوع تمساح می تواند تا بیش از ۵ متر رشد کند و وزن آن نیز به بیش از هزار کیلوگرم افزایش پیدا کند. این تمساح با ۶۸ دندان بزرگ، انسان را به راحتی می جود و تکه تکه می کند. از سال ۱۹۷۱ که این گونه‌ی تمساح مورد حفاظت قرار گرفته، حدود یک سوم حملات تمساح‌ها به مرگ منجر شده است.

۲. عروس دریایی ایروکانجی

عروس دریایی ایروکانجی

زمانی که واژه‌ی مرگ آور به گوشتان می رسد به فکر جانداری می افتید که در آب لم داده و مشغول خوردن شکار خودش است. اما اگر با عروس دریایی ایروکانجی مواجه شوید، از این تصور خودتان پشیمان می شوید. نام این عروس دریایی از مردم منطقه سرچشمه گرفته شده. زمانی که این جاندار زه رخودش را به شما برساند، به سندرم ایروکانجی مبتلا می شوید. این سندروم به ناراحتی، تهوع، استفراغ و مشکلات تنفسی منجر میشود. این سندروم همچنین خون رسانی به قلب را با مشکل مواجه می کند. تمامی این اتفاقات تا ۲۰ تا ۴۰ دقیقه بعد از گزیدگی رخ میدهد؛ بنابراین برای واکنش نشان دادن، فرصت زیادی ندارید. زهر این موجود صدبرابر از زهر مار کبری زهرآور‌تر است و بدتر اینکه این عروس دریایی اندازه ناخن شماست. برای همین ممکن است متوجه حضور این جانور در کنار خودتان نشوید.

۱. زنبور دریایی

زنبور دریایی

این توع جاندار، نوعی عروس دریایی است که در آب‌های کرانه‌ی استرالیا دیده می شود. این زنبور‌های دریایی با گزیدن انسان، سم مهلکی را به بدن منتقل می کنند. این گزش علائمی مثل افت فشار خون، درد، فروپاشی قلبی و عروقی و در نهایت به ایست قلبی منجر می شود. اگر چه این جاندار همانند عروس دریایی ایرکانجی است، اما نوعی از آن به اندازه‌ توپ بستکبال است. به این معنی که زهر بیشتری داشته و می تواند سیستم عصبی فرد را بیشتر مورد هدف قرار بدهد. زنبور دریایی از دیگر عروس‌های درویایی مهلک‌تر است. زیرا که فرصت چندانی برای درمان نیست و قربانی در عرض چند دقیقه از بین می رود. بسیاری از قربانیان در آمبولانس یا بیمارستان فوت کرده اند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟