راسوهایی که منبع گسترش کرونا هستند

به گزارش رکنا ، ایمان معماریان دامپزشک با اشاره به اینکه سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که حیوانات خانگی به ویروس کرونا مبتلا نمی‌شوند، ولی می‌توانند مانند اشیاء و لوازم خانگی ناقل مکانیکی باشند، اظهار کرد: مینک یک نوع راسو است که در کشورهایی چون دانمارک و اسکاندیناوی برای مصرف پوست آن در تولید پوشاک پرورش داده می‌شود و سازمان بهداشت جهانی به تازگی اعلام کرد که این راسو‌ها می‌توانند سبب گسترش ویروس کرونا شوند.

او با اشاره به اینکه اولین بار در هلند حدود ۵ ماه پیش گزارش داده شد که این راسو‌ها می‌توانند آلوده به ویروس کرونا شوند، گفت: برخی از حیوانات مانند شامپانزه و گوریل نیز پتانسیل آلودگی به این ویروس را دارند.

این دامپزشک تصریح کرد: هنگامی که اعلام شد این راسو‌ها ممکن است آلوده و ناقل باشند، مزرعه پرورشی مینک‌ها و اطراف آن قرنطینه شد و سپس تعداد زیادی از آن‌ها معدوم شدند و سازمان بهداشت جهانی هم روز گذشته اعلام کرد که مینک‌ها می‌توانند به این ویروس آلوده شوند و باید درباره آن تحقیقات تکمیلی بیشتری انجام شود.

معماریان در پاسخ به اینکه آیا سایر راسو‌ها هم می‌توانند به این ویروس مبتلا شوند، گفت: تنها این نوع از راسو‌ها که پرورشی هستند می‌توانند به ویروس کرونا مبتلا شوند که این گونه ها در ایران زیست نمی کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟