من این لباس را دوست ندارم

مادر جیمی 3 ساله با لباس پوشیدن پسرش مشکل دارد. او می گوید ، هر روز صبح او که قرار است برای رفتن به پیش دبستان آماده شود در انتخاب لباس بسیار سخت گیری می کند و از پوشیدن لباس هایی که من به او می دهم امتناع می کند و می گوید: نمی خواهم امروز این لباس را بپوشم حوصله پوشیدن آن را ندارم .

مادرش می گوید: از اینکه می گوید حوصله پوشیدن این لباس را ندارم تعجب می کنم پسری به این سن چگونه می تواند این گونه صحبت کند ؟ او در سن پیش دبستانی است ؟

به گزارش رکنا ، مطمئناً متعجب خواهید شد اگر بشنوید که اغلب کودکان 2 تا 3 ساله در مورد سبک و سلیقه لباس پوشیدن خود حسی کاملا مجزا او مشخص دارند و از آنجایی که آنها در این سن بسیار لجوج و سر سخت هستند هنگام انتخاب لباس با پدر و مادر خود دچار مشکل می شوند.

دکتر «رامی سیرایت» در این رابطه می گوید : در همین لحظه که من در حال صحبت هستم می توانم به شما قول دهم که یک پدر و مادر در حال مشاجره و نزاع با کودک خود بر سر پوشیدن و انتخاب لباس هستند .

کودکان در این سن دوست دارند تا کنترل بیشتری به روی محیط اطراف و زندگی خود داشته باشند و لباس را یکی از فاکتورهایی می دانند که می توانند به وسیله آن این حس استقلال را بیشتر نشان دهند وقتی خودشان احساس کنند بنابراین اگر شما زمانی یک لباس را برای او انتخاب کردید و او آن را رد کرد و لباس دیگری را که مشابه آن بود را برگزید به هیچ عنوان تعجب نکنید .

دلیل این دخالت ها این است که کودک شما ارتباطش با مردم افزایش پیدا کرده است . او به پارک می رود، در پیش دبستانی کودکان هم سن و سال خود را می بیند و بالاخره همین مسئله باعث می شود که او تصمیم بگیرد در مورد لباس پوشیدن خود تصمیم بگیرد . پس منتظر باشید روزی نزد شما بیاید و یک لباس دقیقا شبیه به لباس دوستش از شما بخواهد .

در اینجا چند روش به شما پیشنهاد می شود تا در مقابل این مشکل کوچک شما نیز راهکارهایی را داشته باشید .

1. هنگامی که فرزند 3 ساله شما به یکباره تصمیم گرفت یک بلوز خال خالی با یک شلوارک راه راه بپوشد از ترس اینکه کودکتان مانند یک دلقک خواهد شد مانع او نشوید در این سن کودکان به هیچ وجه به اطراف و نظر بقیه توجهی ندارند و مسئله دیگر این است که آنها به کل لباس توجهی ندارند تنها لباس هایی را انتخاب می کنند که دوست دارند و به ایشان اهمیتی ندارد که لباس ها به یکدیگر همخوانی دارند یا خیر ؟ و زمانی که این مسئله برای او مهم نیست چرا شما باید اهمیت دهید ؟ اما اگر خیلی ناراحت هستید سعی کنید لباس هایی را در دسترس او قرار دهید بخرید که تقریبا با یکدیگر هم خوانی داشته باشند تا او زیاد عجیب و غریب به نظر نیاید .

2. گاهی اوقات آنها بدون هیچ دلیل و خجالتی دوست دارند بسیار رسمی و شیک لباس بپوشند و از هر موقعیت برای آراستن خود استفاده می کنند . مادر هانتر به او می گوید ما فقط می خواهیم برای خرید به سوپرمارکت برویم. احتیاجی نیست این لباس ها را بپوشی اما او گوش نمی دهد. اغلب کودکان لباس پوشیدن و آراستن خود جزء سرگرمی هایشان می باشد .

به خاطر داشته باشید که اگر شما را به یک میهمانی شام دعوت کنند چگونه خود رااز قبل آماده کنید و حالا نوبت کودک شما است با این تفاوت که دنیا برای او خیلی کوچک تر است و تنها بیرون رفتن ، بدون اینکه اهمیتی داشته باشد کجا می رود برای او یک اتفاق بزرگ است اما اگر شما نگران لباس های خوب و به توی مهمانی او هستید می توانید آنها را از جلوی دید و دسترس او دور نگه دارید .

3. آنها تصمیم می گیرند در فصل سرد زمستان لباسی نازک بپوشند و یا برعکس در فصول گرم تابستان لباس های زمستانی را انتخاب می کنند . اگر با این شکل روبرو شدید کمی پنجره و یا درب را باز کنید و اجازه دهید او هوای بیرون از خانه را احساس کند و سپس او را در مقابل کمد لباس ها قرار دهید و بکوشید لباس مناسب را انتخاب کند و دیگر اینکه لباس های هر فصل را پیش روی او قرار دهید و لباس های دیگر که مخصوص فصول دیگر سال است را جمع آوری کنید .

4. «ترسی» همیشه دوست دارد لباس هایی را بپوشد که عکس قهرمان کارتونی مورد علاقه اش روی آن باشد حتی جوراب ها ، کیف و یا کفشهایی را که انتخاب می کند حتما باید عکس این قهرمان رویشان باشد . هیچ گاه با او در این مورد مخالفت نکنید.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟