کدخبر: 283942 ارسال پرینت 158

رکنا: اگر دوست دارید به منطقه ای دور افتاده و بی مانند، به دور از هر هیاهو و شلوغی بروید و به یاد ماندنی ترین تعطیلات زندگی تان را بگذرانید، هیچ جایی برای شما بهتر از جزیره ی Elliaey نمی شود، جزیره ای که در تمام آن فقط و فقط یک خانه ی دلربای کوچک به چشم می خورد!

در مورد Elliðaey
Elliðaey سومین جزیره ی بزرگ ایسلند به مساحت ۴۵ صدم کیلومتر مربع است که طبق گفته ها حدود ۵ تا ۶ هزار سال پیش در اثر فوران آتشفشانی بوجود آمد. این جزیره بوسیله ی طنابی که در پایین قسمت شرقی آن قرار دارد و یا قایقی که در جزیره ی اصلی قرار دارد، قابل دسترس است. اگر به این جزیره سفر کنید، تنها همدمتان صدای جوشش و خروشش امواج دریا و آواز پرندگان و مرغان دریایی خواهد بود. افرادی هستند که عاشق چنین انزوا و طبیعتی هستند و آرزو دارند مدت طولانی در این مدل مناطق بمانند اما اگر شما به این مقدار بکر بودن عادت ندارید، هیچ وقت حتی فکر رفتن به Elliðaey را هم نکنید چون مطمئنا افسرده خواهید شد!
متاسفانه به دلیل بکر بودن این جزیره و خانه ای که در آن است، اطلاعات زیادی از آن در دست نیست، علاوه بر این افراد بسیار کمی به این نقطه از زمین رفته اند و اطلاعات زیادی هم از سفرشان نگذاشته اند. بنابراین تنها منبع درست و مورد اعتمادی که در مورد این جزیره پیدا شده است، وبسایتی ایسلندی است که بسیار کم از آن گفته است.
خانه ای تنها در جزیره ایسلند
واقعا چه کسی در این خانه زندگی می کند؟
کلبه ی اسرار آمیزی که انگار از تمام دنیا خود را جدا کرده است و همین موضوع باعث شده تا مردم انواع و اقسام داستان ها و سناریوها را در مورد این خانه و افرادی که در آن زندگی می کنند بگویند. با این حال این موضوع هنوز هم مانند راز است، مثلا اینکه افراد این خانه غذا و یا داروهای مورد نیاز خود را از کجا تهیه می کنند؟
این موضوع داستان جالبی دارد و در حدود ۳۰۰ سال پیش، ۵ خانواده ی مختلف به این جزیره آمدند و از آن زمان به بعد این جزیره مانند خانه ی آنها شد. آنها از راه ماهیگیری و شکار مرغان دریایی منطقه زندگی خود را می گذراندند. البته آنها در خانه ای که در حال حاضر در این جزیره وجود دارد زندگی نمی کردند بلکه کلبه های خاص خود را داشتند.
خانه ای تنها در جزیره ایسلند
تقریبا در دهه ی ۱۹۳۰ بود که ساکنان جزیره بار و بندیل خود را بستند و از این جزیره برای همیشه رفتند چون می دیدند که منطقه ای که آنها در آن زندگی می کنند به اندازه ی کافی نمی تواند جوابگوی نیازهای زندگی آنها باشد و می توانند امکانات بهتری را در نقاط دیگر پیدا کنند. این گروه به امید زندگی بهتر از این جزیره کوچ کردند و اینگونه شد که جزیره تنها ماند. البته نه برای مدتی طولانی… کافیست به عکس زیر نگاه کنید. حالا چه کسی در آن زندگی می کند؟برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
: امتیاز : 1 تعداد رای : 1


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها