کدخبر: 271060 ارسال پرینت 283

رکنا: 35 ساله‌، شاغل و از یک خانواده ساده روستایی هستم. نامزدم را ۶ سال است می‌شناسم، 3 سال پیش به واسطه آشنایی خانوادگی، از من خواستگاری کرد و به فاصله دو روز گفت فعلا شرایط برایش مهیا نیست ولی این موضوع هیچ اختلالی در رابطه ما ایجاد نکرد.

۶ ماه پیش تقاضای ازدواج کرد و خواستگاری رسمی شد، من به دلیل اختلاف طبقاتی مخالف بودم؛ ولی آنقدر جدی بود که قانع شدم. مهریه و زندگی تجملاتی برایم مهم نبود، همه چیز به‌سادگی پیش رفت. قرار گذاشتیم پس از مراسم عقد و تهیه جهیزیه و خانه، زندگی مشترک را شروع کنیم ولی بعد از دو ماه متوجه شدم بدون مشورت و اطلاع من به خانواده‌اش سپرده سرویس طلا، آینه و شمعدان و سرویس آرایش را بخرند، وقتی متوجه شدم ناراحتی‌ام را منعکس کردم ولی خودش و خانواده‌اش جبهه گرفتند، اخلاقش عوض شده است، جواب تلفن‌ها و پیام‌هایم را نمی‌دهد، با این حال باز هم پیام عذرخواهی فرستادم و تلفنی احوال پدر و مادرش را پرسیدم. مانده‌ام با این اخلاق چه‌کار باید بکنم؟ کسی که من را امین صحبت‌ها و انتخاب‌های زندگی اش نمی‌داند! چند وقت پیش پیام داد که می‌خواهم راحتت بکنم و به همه می‌گویم آزمایش قبل از ازدواج دادیم و به دلیل مشکل ژنتیک و نداشتن تفاهم، جدا شدیم. من نامزدم را دوست دارم و این چند روز خیلی حالم بد است.

این طور متوجه شدم که از یک سو شما دوست دارید این رابطه ادامه پیدا کند و از سویی دیگر نگران هستید که در صورت تداوم ازدواجتان با یکسری از اخلاقیات نامزدتان مشکل پیدا کنید و سوالتان این است که چطور با این مسئله کنار بیایید. از طرفی با صحبت‌های نهایی، ایشان ظاهرا رابطه را به حالت معلق نگه داشته‌اند و این باعث نگرانی شما شده و وضعیت روانی‌تان را به هم ریخته است.

اجازه دهید اول به مسئله دوم یعنی معلق ماندن رابطه بپردازیم. این که تحت این شرایط حال بدی داشته باشید، کاملا قابل درک است. شما به نامزدتان و رابطه‌ای که شکل گرفته، علاقه دارید و این در حالی است که ایشان ظاهرا به‌دنبال بهانه‌ای برای تمام‌شدن رابطه هستند؛ اما بیایید عقلانی به قضیه نگاه کنیم. دوست عزیز! اگر با دقت به نوشته خودتان و نحوه آشنایی‌تان توجه کنید، متوجه می‌شوید که ایشان از همان ابتدا یکسری تردیدهایی درباره شروع رابطه با شما داشتند، یک بار با پس گرفتن خواستگاری انجام شده و یک بار هم زمانی که شما ناراحتی‌تان را مبنی بر خرید بدون اطلاعتان، مطرح کردید که باعث شده درباره تمام‌شدن رابطه به فکر بیفتند. این‌ها نشان می‌دهد ظاهرا ایشان هنوز درباره جدی‌شدن ازدواج با شما تردید دارند. اگر این حدس درست باشد، بهترین کار در حال حاضر این است که به ایشان و مهم‌تر از همه به خودتان فرصت دهید. به ایشان فرصت دهید تا با خودشان روراست باشند. به خودتان فرصت دهید تا ببینید آیا تمایل دارید در رابطه‌ای که احتمالا قرار است همیشه شما کوتاه بیایید، بمانید یا نه؟ اینکه به علت رابطه ازدواج از غرورتان می‌گذرید خوب است و نشان‌دهنده این است که برای آن ارزش قائل هستید ولی به این فکر کنید که احتمالا قرار است چندبار از این کارها بکنید و به چه قیمتی؟ قدرت صحبت و مذاکره شما را تحسین می‌کنم چون لازمه تداوم یک رابطه خوب است، اما به شرطی که طرف مقابل هم خواهان مذاکره باشد. در حال حاضر کاری که می‌توانید بکنید این است که با نامزدتان صحبت و احساس واقعی‌تان را مبنی بر ادامه زندگی مطرح و اشاره کنید که متوجه تردیدهای ایشان شده‌اید و قرار بگذارید تا فرصتی چند ماهه به هم بدهید و در این فرصت فکر کنید که آیا می‌خواهید با هم زندگی کنید یا نه؟ حتی می‌توانید در این مدت به صورت انفرادی در جلسات مشاوره پیش از ازدواج شرکت کنید. علاقه شما به تداوم رابطه را متوجه شدم ولی دقت کنید که تصمیم سریع ایشان به ادامه زندگی شاید تصمیمی باشد که ظاهرا خوشحال‌کننده است ولی از طرفی چون به ایشان فرصتی برای حل تردیدها داده نشده، ممکن است ریسک باشد. پس الان وقت تصمیم‌گیری نیست و هر دو به فرصتی برای فکرکردن نیاز دارید.

مسئله دوم این که در صورت ازدواج، چطور با این مسئله که شما را امین صحبت‌ها و انتخاب‌های زندگی نمی‌داند، کنار بیایید. با شما موافقم که زن و مرد باید همدیگر را امین تصمیم‌گیری‌های هم بدانند و در کارها و تصمیم‌گیری‌ها مشارکت داشته باشند؛ اما لزوما با تصمیمی از جانب ایشان نمی‌توانید به این نتیجه کلی برسید که ایشان همیشه قرار است این کار را تکرار کند و بخشی از ویژگی‌های شخصیتی ایشان است (یعنی ممکن است باشد و ممکن است نباشد)، فقط این فرضیه می‌تواند در ذهن شما شکل بگیرد که وی ممکن است چنین آدمی باشد و اصلا فلسفه دوران نامزدی هم این است که دوطرف با ویژگی‌های اخلاقی هم آشنا شوند و ببینند آیا حاضرند این ویژگی‌ها را بپذیرند یا نه؟ برای بررسی این فرضیه می‌توانستید پیش از ابراز ناراحتی، دلیل این رفتار را از ایشان بپرسید. شاید دلیل قانع‌کننده‌ای برای این کار داشتند؛ ولی اگر دلیل قانع کننده‌ای نداشتند یا بعد از مدتی متوجه شدید که مشورت نکردن و تکروی در کارها بخشی از ویژگی شخصیتی ایشان است، آن موقع باید با خودتان کنار بیایید که آیا می‌خواهید این فرد را با این ویژگی بپذیرید یا نه؟ همه مشکلاتِ بودن با شخصی با این ویژگی را پیش‌بینی کنید و سود و زیان بودن با این فرد را بسنجید و بعد انتخاب کنید. وقتی بپذیرید که همسر آینده من شخصی است که ممکن است گاهی بدون اطلاع من تصمیمات انفرادی بگیرد، کنارآمدن با قضیه در طول زندگی هم راحت‌تر می‌شود. زن و مرد هر کدام در زندگی مشترک حق و حقوق و وظایفی دارند و انتظار اینکه همسرتان از شما مشورت بخواهد جزو حقوق شماست.

در جمع‌بندی باید عرض کنم در صورت تداوم رابطه، زمان آشنایی را بیشتر کنید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار زیر را از دست ندهید:

تروریست های حمله کننده به مجلس ایرانی بودند + عکس

داعشی های تروریست حرم امام و مجلس شناسایی شدند/عکس های تروریست ها تا ساعاتی دیگر منتشر می شوند

فوری / اسیدپاشی به 16 نفر در تهران

وقتی تروریست ها حمله کردند در مجلس چه گذشت؟

فیلم وحشتناک از داعشی ها وحشی در مجلس

داعشی ها با اجساد شهدای حمله تروریستی به مجلس چه کردند؟

نماینده مجلسی که با تروریست های داعشی در ساختمان مجلس درگیر شد / با اسلحه پاسدار شهید به آن ها شلیک کردم... + عکس

چگونگی وارد شدم 4 جوان داعش از زبان سردار نجات +جزییات

تیراندازی به 7 زن و دختر در زنجان

نسرین 25 ساله در دادگاه گفت: این دو مرد مرا به بیابان های قرچک بردند و ... + عکس

اسیر خوی شیطانی کیوان شدم و حالا ...

اعتراف جدید دزد ناموس / حتی ضجه ها و التماس های زنان را نمی شنیدم و فقط به ... + عکس

اشک‌های ساناز 15 ساله در دادگاه طلاق تهران

من و پیمان هر دو به فرح علاقمند بودیم تا اینکه این زن حرفی زد که ... + عکس

اقدام عجیب پسر جوان به همراه دوست دخترش با مزدا 3 + عکس

گفته های سه تن از مجروحان تیراندازی مجلس از حادثه + عکس

زن صیغه ای مرد سرشناس دوربین مخفی در ساعت دیواری اتاق خواب نصب کرده بود تا اینکه ...

راننده مقصر قطار مترو در حادثه طرشت دستگیر شد + فیلم و عکس

به دوستم زنگ زدم و گفتم یک باغ خلوت پیدا کند و آخرین زن قربانی را 5 نفری به آنجا بردیم و ... + عکس

گزارش لحظه به لحظه از حمله داعش به مجلس / جزئیات + فیلم و عکس

صابر رئیسی هدف 5 گلوله قرار گرفت + عکس

روایت یک خبرنگار از حادثه تروریستی در مجلس + عکس و فیلم

گفته های سه تن از مجروحان تیراندازی مجلس از حادثه + عکس

من و پیمان هر دو به فرح علاقمند بودیم تا اینکه این زن حرفی زد که ... + عکس

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها