خبر ویژه :

21 ستاره ایران در هند؛

ورزشی رک اسپورت کدخبر: 315254 ارسال پرینت 52

رکنا: نوجوانان ایرانی در شرایطی موفق به کسب پیروزی دور از انتظار برابر آلمان شدند، که از ترکیب این تیم شناختی در میان فوتبالی ها وجود نداشت.

نمایش بی نظیر نوجوانان ایرانی مقابل آلمان یک پیروزی تاریخی 4 گله را برای فوتبال ایران به ارمغان آورد و شاگردان چمنیان به لطف دو پیروزی پیاپی به جمع 16 تیم برتر مسابقات صعود کردند. روزی که عباس چمنیان سرمربی تیم نوجوانان ایران نام 21 بازیکن را برای حضور در جام جهانی زیر 17 سال هند اعلام کرد، اسامی دعوت شده به اردوی تیم نوجوانان برای فوتبالدوستان غریبه و نامانوس بود، اما حالا با نمایش هایی که این نوجوانان 16 و 17 ساله ارائه می دهند، اسامی آنها نه تنها برای ایرانی ها که برای استعدادیاب های فوتبال جهان نیز آشنا و ملموس شده است.
از جمع 21 بازیکنی که در جمع نوجوانان ایرانی حضور دارند، سایپا که همیشه با پرورش بازیکن در رده پایه به یاد آورده می شود با 5 بازیکن بیشترین سهم را به خود اختصاص داده؛ فولادخوزستان که در رده های پایه یکی از باشگاه های مطرح به شمار می رود با 3 بازیکن رتبه بعدی را دارد و تیم های پیکان، صنعت نفت آبادان و استقلال Esteghlal خوزستان هم با 2 سهمیه نقش مهمی در تشکیل تیم خوب نوجوانان ایران داشته اند.
حضور 7 بازیکن که در تیم های خوزستانی حضور دارند، باز هم نشان می دهد که فوتبال جنوب کشور از غنای بسیاری در فوتبال برخوردار است و با سرمایه گذاری مناسب می توان استعدادهای این منطقه را مدیریت کرد و به شکوفایی رساند.
در زیر 21 بازیکن تیم نوجوانان ایران و باشگاهی که در آن توپ می زنند، آمده است:
دروازه بان ها:
علی غلام زاده(فولاد خوزستان)، مبین عشایر(ملوان بندرانزلی) و امیر جانی پور(سایپا)
مدافعان:
علی ستاوی(فولاد خوزستان)، احمد جلیلی(فولاد خوزستان)، امیر اسماعیل زاده(پیکان)، مجید نصیری(سایپا)، طاها شریعتی(سایپا)، علی داوران (صنعت نفت آبادان)
هافبک ها:
امیرحسین حسین زاده(مقاومت تهران)، محمد شریفی (سایپا)، محمد غبیشاوی(صنعت نفت آبادان)، علی کوشکی(سپاهان اصفهان)، وحید نامداری(استقلال خوزستان)، محمد قادری(شهرداری بندرعباس)، سبحان خاقانی(سیاه جامگان مشهد)، امیر خدامرادی(پیکان)
مهاجمان:
الهیار صیادمنش(سایپا)، یونس دلفی(استقلال خوزستان)، سعید کریمی(ذوب آهن)، محمد سرداری(استقلال تهران)برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها