صنعت برق خوزستان به سیم آخر زد! / برق ادارات خوزستان قطع شد

به گزارش رکنا از خوزستان؛ کامران حدادی دوشنبه در گفت وگوی رسانه ای با بیان اینکه روز شنبه و یکشنبه به ترتیب برق ۷۸ و ۸۳ مشترک اداری پرمصرف قطع شد اظهار کرد: شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در روزهای گذشته، پیام‌هایی مبنی بر لزوم رعایت الگوی مصرف برق به ادارات ارسال کرده که با توجه به اصلاح نکردن روند مصرف و پس از صدور اخطار، دستور قطع برق ادارات پرمصرف صادر شد.

وی افزود: تمامی دستگاه‌های اجرایی باید تا پایان شهریورماه، میزان مصرف برق خود را در ساعات اداری ۳۰ درصد نسبت به سال ۱۴۰۰ و در ساعات غیر اداری ۶۰ درصد نسبت به متوسط بار مصرفی روز، کاهش دهند.

سخنگوی صنعت برق خوزستان ادامه داد: در صورتی که مشترکین اداری پرمصرف نسبت به کاهش و مدیریت برق خود اقدام لازم را انجام ندهند پس از ارسال اخطارهای لازم نسبت به قطع برق انشعاب آنها اقدام خواهد شد.

حدادی اظهار کرد: وزارت نیرو امسال با هدف جلب مشارکت عمومی، علاوه بر پرداخت پاداش به مشترکان کم مصرف که تا رایگان شدن قبض برق را نیز شامل خواهد شد، پویش "با انرژی" را طراحی کرده و عموم مردم می‌توانند با مشارکت در این طرح، علاوه بر کاهش مصرف برق خود، از جوایز ارزنده آن از قبیل ٣٠٠ دستگاه خودرو داخلی، لوازم خانگی، لوازم دیجیتال و... بهره مند شوند.

کدخبر: 1016377 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟