مسکن مهر های با پیشرفت بالا تکمیل میشوند

به گزارش رکنا از خوزستان؛ میثم آذرسا، امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه 14هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام در خوزستان وجود دارد، گفت: با کمک دولت واحدهای مسکن مهر با پیشرفت فیزیکی بالا، تا پایان سال جاری تکمیل و به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

وی افزود: از این تعداد پنج هزار واحد دارای پیشرفت فیزیکی زیر 30 درصد بوده که عمده آنها دارای مشکلات حقوقی و بدون متقاضی هستند و باید تا پایان سال تعیین تکلیف شوند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: بخش عمده این واحدها تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شده اما بخشی از طرح های مسکن مهر استان مشکل حقوقی پیچیده ای دارند که باید قرارداد قبلی آنها فسخ و نسبت به تکمیل آنها اقدام شود.

آذرسا تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده بخشی از واحدهای مسکن مهرِ بدون متقاضی و دارای مشکل حقوقی در خوزستان پس از برطرف شدن ایرادات قانونی، به طرح نهضت ملی مسکن تبدیل می شوند.

تعهد خوزستان در طرح مسکن مهر، ساخت بیش از 77 هزار واحد در شهرهای بالای 25 هزار نفر بود که ساخت این واحدها در دولت نهم آغاز شد. همچنین طرح نهضت ملی مسکن از سال 1400 در دولت سیزدهم اجرا شد که سهم خوزستان ساخت 280 هزار واحد در طول چهار سال است؛ 40 هزار واحد از این تعداد باید در شهرهای جدید جانمایی شود، همچنین 76 هزار واحد از سهمیه استان مربوط به مسکن روستایی است.

کدخبر: 1006405 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟