فروش یورو تقلبی زیر قیمت در تهران / هشدار جدی

به گزارش رکنا، اوایل تیر امسال مرد جوانی با مراجعه به دادسرای ناحیه سه تهران از فردی به‌نام فرشاد بابت فروش یوروی جعلی اعلام شکایت کرد و پس از آن پرونده‌ای با موضوع جعل تشکیل شده و با دستور بازپرس دادسرا برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

در ادامه رسیدگی به پرونده، شاکی با حضور در اداره پلیس به مأموران گفت: با مسئول یک کانال تلگرامی که در آن آگهی فروش یورو به مبلغ ۲۱۷ هزار ریال منتشر شده بود تماس گرفتم. فروشنده که خود را فرشاد معرفی کرده بود با من وارد مذاکره شد و سرانجام پس از توافق قرار شد ۱۵ هزار یورو برایم بیاورد. مدتی بعد فرشاد به همراه سه مرد جوان، یوروها را آورد که پس از شمارش، مبلغ ۳ میلیارد و ۲۸۵ میلیون ریال طی چندین مرحله عملیات بانکی به حساب اعلام شده از سوی آنها پرداخت کردم. پس از واریز وجه برای اطمینان از اصالت اسکناس‌ها به صرافی مراجعه کرده و آنجا بود که متوجه شدم یوروها جعلی است اما پس ازآن فرشاد به هیچکدام از تماس‌های من پاسخی نداد.

کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی با مراجعه به محل معامله طی انجام تحقیقات میدانی سرنخی از تبهکاران به دست آورده و با بررسی سوابق فرشاد متوجه شدند که او یکی از مجرمان حرفه‌ای در زمینه کلاهبرداری است و از مدت‌ها قبل نیز به اتهام کلاهبرداری تحت تعقیب پلیس قرار دارد. بنابراین مأموران پنج همدست فرشاد را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. با دستگیری این افراد، بازجویی از آنان آغاز و در جریان آن مشخص شد که فرشاد به یکی از شهرهای شمالی کشور متواری شده است. مأموران با هماهنگی قضایی راهی محل مورد نظر شدند که با انجام اقدامات پلیسی، مخفیگاه فرشاد شناسایی و در ششم شهریور، وی را نیز دستگیر کردند. همچنین در بازرسی صورت گرفته از مخفیگاه متهمان نیز تعداد ۵۳ قطعه اسکناس جعلی ۵۰۰ یورویی کشف و توقیف شد. فرشاد در بازجویی گفت: اسکناس‌های جعلی یورو را شخصی ناشناس از کشورهای همسایه برایم آورده بود و من هم با نشر آگهی در کانال‌های تلگرامی اقدام به فروش یوروهای جعلی با همدستانم کرده و پول حاصله را بین خودمان تقسیم کردیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟