سرقت 20 خودرو از خیابان های مشهد

همین دیروز بود که سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران بزرگ در گفت‌وگو تلویزیونی خود بیان کرد که سرقت خودروهای ساخت داخل و دستبرد به آن ها برای سارقان، بسیار آسان است. موضوعی که طبق نظر این مقام ارشد انتظامی تهران مربوط به مجموعه خودروسازان داخلی به ویژه ۲ خودروساز بزرگ کشور می شود.

به گزارش رکنا، از آنجا که امروزه همه خودروسازان دنیا در تلاش هستند که علاوه بر ایمنی محصولات خود ضریب امنیت آن را بالا ببرند، این مسئله ظاهرا از نگاه خودروسازان داخلی نادیده گرفته شده است. موضوعی که طبق گفته سردار رحیمی سرقت این نوع خودروها را برای سارقان آسان کرده است. درست همانند پرونده ده ها فقره سرقت خودرو در خیابان های مشهد که با ورود پلیس به نتیجه رسید و دست متهمان سریالی اش برای قانون رو شد.

ماجرای این پرونده سرقت های سریالی همچون دیگر گزارش های مطرح شده در مجموعه های انتظامی مشهد از سوی چند شهروند به سامانه فوریت های پلیسی 110 اعلام شد. با توجه به موقعیت جغرافیایی سرقت ها که همگی در مناطق شرقی مشهد اتفاق افتاده بودند، تیم های دایره تجسس کلانتری باهنر سر خط پیگیری های این پرونده قرار گرفتند.

مأموران با بررسی سرنخ های به جا مانده از سارقان و استخراج تصاویر و فیلم های چند دوربین مداربسته به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می داد همه سرقت ها از سوی چند متهم انجام شده است.

تصاویر دوربین ها نیز منجر به چهره زنی یکی از متهمان پرونده شد و همین سرنخ موجب شد تا ضابطان قضایی در یک قدمی این سارق حرفه ای قرار بگیرند. در حالی که پیگیری های پرونده ادامه داشت یکی از تیم های گشتی کلانتری باهنر متهم شناسایی شده را در یکی از خیابان های منطقه مشاهده کرد که در حال بازکردن در یک دستگاه خودرو سواری بود. مأموران در اقدامی غافل گیرانه او را دستگیر کردند. متهم بدون اینکه فرصت فرار داشته باشد حالا در چنگ قانون افتاده بود.

دستگیری همدستان شاه مهره سرقت خودرو

مرحله دوم این عملیات ضربتی با اضافه شدن چند تیم دیگر پلیس ادامه پیدا کرد و 2همدست دیگر این سارق که برای اجرایی کردن نقشه سرقتشان همراه دوست خود شده بودند در صحنه جرم مشاهده شدند.

همین سرنخ کافی بود تا مأموران برای دستگیر این افراد نیز اقدام کنند. 2متهم درحالی تصمیم به فرار گرفتند که مأموران راه آن ها را سد کرده و این افراد را همچون شریک به بندکشیده شان، دستگیر کردند.

کتمان حقیقت از پلیس

به گفته فرمانده انتظامی مشهد متهم اصلی پرونده که حاضر به همکاری با مأموران نبود وقتی دید کار از کار گذشته و دستش برای ضابطان قضایی رو شده لب به بیان حقیقت گشود و به ارتکاب 20 فقره سرقت خودرو در خیابان ها اعتراف کرد.

سرهنگ حسین دهقانپور افزود: 2متهم دیگر نیز به صراحت به جرم خود اعتراف کردند. هر 3متهم پس از تکمیل تحقیقات اولیه برای سیر مراحل قانونی در اختیار دادسرا قرار گرفتند و تحقیقات از این افراد برای کشف دیگر سرقت های احتمالی ادامه دارد.

آیا این خبر مفید بود؟