دولت افغانستان: تیم مذاکره‌کننده برای دور دوم مذاکرات با طالبان آماده است

به گزارش رکنا، «ناجیه انوری» سخنگوی وزارت دولت افغانستان در امور صلح اعلام کرد که مشورت‌ها با تیم مذاکره‌کننده افغانستان ادامه دارد اما تاکید نمود که این تیم برای دور دوم مذاکرات با طالبان آماده است.

وی افزود: این درک وجود دارد که مذاکرات یک روند پیچیده است، اما اجماع تمام مردم افغانستان به‌شمول سیاسیون و رهبری دولت وجود دارد که جنگ جاری در کشور هرچه زودتر خاتمه یابد.

این در حالی است که اشرف غنی بر برگزاری دور دوم مذاکرات در داخل خاک افغانستان تاکید دارد اما برخی کارشناسان می‌گویند که این پیشنهاد عملی نیست و آن را تلاش رئیس جمهور افغانستان برای تخریب روند صلح می‌دانند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که اعضای تیم مذاکره کننده افغانستان به دو گروه طرفدار عبدالله و اشرف غنی تقسیم شده‌اند؛ حامیان غنی تلاش دارند که تا زمان انتقال محل مذاکرات از قطر به داخل افغانستان، دور دوم مذاکرات آغاز نشود اما حلقه حامی عبدالله تاکید دارند که هیچ چیزی نباید سبب تاخیر در آغاز مذاکرات گردد.

پیش از این نیز «حفیظ منصور» عضو تیم مذاکره‌کننده افغانستان تصریح کرده بود که این تیم از شورای عالی مصالحه دستور می‌گیرد و اشرف غنی تنها می‌تواند به آن‌ها مشاوره بدهد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟