خبرنگار کیست ؟ / چرا می نویسد؟

 همیشه این سوال ذهن مرا به خود مشغول می کند ، خبرنگار کیست و چه فرقی با بقیه دارد ، ممکن است کلمه "خبرنگار" در اذهان عمومی وجهه ای داشته باشد ، اما هرگز خود را از بقیه جدا نمی داند حتی یک روزهم ( 17 مردادماه ) به نام او ثبت است ، اما در آن روز هم از خود نمی‌نویسد. «خبرنگار»؛ نگارنده نثرها و واژه‌ها که در بُن هر کلمه مشکلات مردم هویدا است.خبرنگاری را نمی توان یک شغل که منبع درآمد باشد به حساب آورد ، بلکه یک عشق است ، عشق به مردم که نمی توانند مشکلات خود را بیان کنند و حق خودرا بگیرند ،او پیشقدم می شود ، در این مسیر نیز مورد تهمت ، آزار و اذیت قرارمی گیرد اما از چیزی ابا ندارد . خبرنگار می تواند با شفاف سازی و دلایل مستند فسادهای اداری و اقتصادی که اکنون کشورما به آن مبتلا شده افشا کند.

خبرنگار است که می‌تواند معنی اشک‌های مادر روستایی را بفهمد و یا طعم تلخ خنده بیمار سرطانی را لمس کند.

خبرنگار ۳۶۵ روز سال برای مردم و باز هم برای مردم می‌نویسد و مشکل شهر و شهروندان بر بیان دغدغه‌هایش اولویت دارد. در این مسیر هم به جای همراهی، تهدید می‌شود، تهمت و توهین می‌شنود و اذیت‌های روحی و روانی هم کم نمی‌بیند.

در همه بحران‌ها، سیل، زلزله، رانش، کرونا و غیره حضور دارد و با همه این مشکلات نامهربانی‌های می‌بیند اما باز عرصه خدمت را رها نمی‌کند.

هرچند در این مسیر خبرنگار حامی و پشتیبان ندارد و آسیب هم می بیند ، بجای تشویق از اوبا شکایت افرادی که موقعیت شان به خطر می افتد به دادگاه می رود و مجازات می شود ، اما همه این سختی را تحمل می کند تا بتواند به مردم و کشورش خدمت کند.

روزنامه‌نگاری یکی از مشاغل همراه با عشق و علاقه است و فردی که عشق ندارد نمی‌تواند در شغل خبرنگاری دوام داشته باشد.

خبرنگاران و عکاسان خبری نیزمانند بقیه افراد جامعه مشکلاتی دارند و مطالبات آنها کم نیست ، در حال حاضر با توجه شرایط اقتصادی و معیشتی به سختی زندگی می کنند و کسی هم قدمی برای حمایت از این قشر برنداشته است . با تمام این مسایل و مشکلات قلم خبرنگار استوار و با اقتدار برای حفظ حقوق شهروندی برای شهروندان خود می نویسد. روزت مبارک خبرنگار . برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟