آیا با اجرای طرح ترافیک در تهران مسافران اتوبوس ها کم می شوند؟

به گزارش رکنا ، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به تشریح تمهیدات این سازمان با اجرای طرح ترافیک از شنبه هفته آتی در تهران پرداخت.

طرح ترافیک در تهران از شنبه هفته آتی مورخ هفدهم خردادماه اجرایی می‌شود و افزایش حجم ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس و تاکسی از جمله نگرانی‌های جدی در این خصوص وجود دارد. موضوعی که احتمال شیوع کرونا را در میان مردم افزایش می‌دهد و از این رو ضروری است که برای این مساله فکری اساسی شود تا مردم با مشکلی در این زمینه مواجه نشوند.

فرسودگی بیش از نیمی از ناوگان اتوبوسرانی پایتخت

این مساله در ناوگان اتوبوسرانی آنجایی محل بحث می‌شود که بدانیم بیش از نیمی از ناوگان اتوبوسرانی پایتخت عملا فرسوده هستند و این مساله مشکلات جدی را برای شهروندان تهرانی ایجاد می‌کند.

در همین رابطه بنا به اعلام روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در پاسخ به سوالی درباره تمهیدات انجام شده در این خصوص پرداخت و درباره آمار مسافران اتوبوس‌های پایتخت از ابتدای هفته جاری گفت: آمار مسافران اتوبوس‌ها نسبت به هفته‌های پیش افزایش چندانی نداشته چرا که شرایط عبور و مرور و تردد‌ها تغییر نکرده است.

وی با اشاره به اینکه روزانه به طور متوسط حدود ۵۰۰ هزار نفر در پایتخت با اتوبوس رفت و آمد می‌کنند، گفت: بعید می‌دانم با اجرای طرح ترافیک آمار مسافران اتوبوس افزایش چشمگیری داشته باشد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران ادامه داد: به نظرم بخش زیادی از افرادی که در حال حاضر از طریق خودروی شخصی در سطح شهر تردد می‌کنند، کسانی هستند که سفر‌های غیر ضروری در سطح شهر دارند.

ترفع خاطر نشان کرد: به دلیل لغو طرح ترافیک در پایتخت نه‌تنها مرکز شهر، بلکه نقاط مختلفی از پایتخت با افزایش شدید ترافیک همراه شده است.

ضدعفونی اتوبوس‌های پایتخت ادامه دارد

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در مورد ضدعفونی اتوبوس‌های پایتخت گفت: این موضوع همچنان ادامه دارد و با کیفیتی بهتر از گذشته انجام می‌شود به طوری که با خرید چندین دستگاه فوگرسرد یا مه‌پاش، اتوبوس‌های تهران به ویژه اتوبوس‌های بی‌آرتی در ابتدا و انتهای خطوط قبل از مسافرگیری ضدعفونی می‌شوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟