چگونگی برگزاری آزمون های پایان ترم دانشگاه پیام نور

به گزارش رکنا ، دانشگاه پیام نور برای اولین بار در طی سی سال و به جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا؛ امتحانات پایان ترم خود را بصورت غیر حضوری و غیر متمرکز برگزار می کند.

توجه به سلامت دانشجویان از لحاظ کرونا

دکتر بلال نظریان اظهار داشت: تا پیش از این کلیه امتحانات دانشگاه پیام نور بصورت سراسری برگزار می شد ولی در جلسه ویدئو کنفرانس کلیه روسای مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور کشور و با تصویب هیئت رئیسه دانشگاه پیام نور مقرر شد که به جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت دانشجویان، امتحانات این ترم بصورت غیر متمرکز و غیر حضوری برگزار شود و هر واحد دانشگاهی در خصوص نحوه برگزاری امتحانات بصورت مستقل عمل کند.

وی افزود: کلیه ارزشیابی‌های دروس نظری نیمسال تحصیلی جاری طبق تقویم آموزشی و انچه از ابتدای ترم در سیستم‌گلستان اعلام شده است برگزار می‌شود و عدم شرکت دانشجو در ارزشیابی در تاریخ و ساعت اعلام شده، به منزله #غیبت در جلسه امتحان است. البته چنانچه مدرس قبل از تاریخ اعلام شده در برنامه امتحانات، نسبت به ارزشیابی برخی یا کلیه دانشجویان اقدام کرده باشد، ارزشیابی مجدد لازم نیست.

ارزشیابی الکترونیکی 

نظریان بیان داشت: نوع ارزشیابی از طریق بستر الکترونیکی و یا سایر روش‌های غیرحضوری مورد تأیید مرکز/واحد و توسط مدرسین ذیربط طراحی و انجام می‌شود که شیوه ارزشیابی توسط مدرسین و مرکز/واحد در هفته آتی از طریق پرتال مراکز/واحدها وگروه‌های درسی به اطلاع دانشجویان هر درس رسانده می‌شود.

توصیه به دانشجویان

وی در پایان خطاب به دانشجویان دانشگاه پیام نور املش فرمودند که: دانشجویان عزیز با توجه به اینکه تا اول_خردادماه اساتید محترم فرصت دارند نحوه ارزیابی خود را به مراکز دانشگاهی اعلام کنند لطفا منتظر اطلاع رسانی از طریق سامانه اطلاع رسانی پیام نور واحد املش باشید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید

آیا این خبر مفید بود؟