پژو 405 هم به آخر خط رسید/ زمان توقف تولید اعلام شد

به گزارش خبرنگار رکنا، دقایقی پیش سردار هادیان فر رییس ‌پلیس راهور ناجا در جمع خبرنگاران از توقف تولید خودرو پژو 405 توسط ایران خودرو خبرداد.

پژو 405 که بیش از 3 دهه در ایران تولید می شود بالاخره در پایان خرداد ماه 99 به آخر خط رسیده و آخرین خودرو به موزه خودرو سپرده خواهدشد تا خودروهای به روز و ایمن تری جایگزین آن در خط تولید شود.

ثبت 42 میلیون تخلف رانندگی در سال گذشته

به گزارش خبرنگار رکنا؛ سردار سید کمال هادیانفر صبح امروز در ادامه نشست خبری با بیان اینکه در سال گذشته 42 میلیون تخلف رانندگی در سامانه "سپهر" پلیس ثبت شد، اظهار کرد: بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی، 31 درصد افرادی که در شهرها تصادف می‌کند در محل حادثه، 6 درصد در حین انتقال و 62 درصد در بیمارستانها فوت می‌کنند.

رئیس پلیس راهور با بیان اینکه در 703 شهر پلیس راهنمایی و رانندگی وجود ندارد، گفت: 59 درصد جان‌باختگان سوانح رانندگی برون‌شهری در محل حادثه، 6 درصد حین انتقال و 34 درصد در بیمارستانها جان خود را از دست می‌دهند.

وی با بیان اینکه 64 درصد تصادفات در حریم 30 کیلومتری شهرها به وقوع می‌پیوندند، گفت: از دولت، وزارت صمت، مدیران ایران‌خودرو و سایپا تشکر می‌کنیم، اکنون از سه مدل پراید، دو مدل خارج شده و خودروی پژو 405 نیز از رده خارج خواهد شد و امیدواریم با خارج شدن این خودروها، شاهد کاهش جان‌باختگان سوانح رانندگی باشیم.

این مقام انتظامی از اضافه‌شدن 8 هزار دست‌افزار موبایلی به تجهیزات پلیس  راهور در آینده نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد: بحث کروکی سازشی نیز به زودی اجرا می‌شود و دیگر نیاز به کروکی کاغذی نخواهد بود.

هادیانفر بیان کرد: 4 هزار و 150 دستگاه گشت پلیس راهور در سراسر کشور به سیستم ردیاب لحظه‌ای مجهز شدند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با بیان اینکه در سال گذشته طرح تقسیط جرائم رانندگی اجرا شد، گفت: این طرح از ابتدای اردیبهشت 99 متوقف شد؛ افراد استفاده‌کننده از این طرح متعهد شدند بدون هیچ پیش‌پرداختی تا سقف یک سال جریمه‌ها را پرداخت کنند، اکنون نزدیک 23 درصد جرایمه‌ها را پرداخت کردند اما برخی به تعهد خود عمل نکردند که خودروهایی که از یک سال زمان آنها گذشته، توقیف خواهند شد و باید برای ترخیص تمام جریمه را پرداخت کنند.

وی یادآور شد: به بیمه‌ها ابلاغ شده تا سقف 11 میلیون تومان بدون کروکی پلیس، خسارت بپردازند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه تمام دستگاه‌ها تاکید کردند که اکنون وقت سفر نیست و بیماری ادامه دارد، به هموطنان توصیه کرد در ایام تعطیلی عید سعیدفطر از سفر پرهیز کنند و متذکر شد: در هر صورت پلیس راهور آمادگی دارد که در صورت سفر، مدیریت لازم را انجام دهد.

 

peugeot 405 (10)

 

آیا این خبر مفید بود؟