2 جوان در سد مهاباد غرق شدند

رحمان احمدی امروز(سه‌شنبه) با اشاره به دریافت تماس مردمی در خصوص غرق‌شدن یک مرد در داخل سد مهاباد افزود: با حضور غواصان این سازمان جسد بی‌جان مرد ۲۸ ساله را از آب بیرون کشیدند.

به گزارش رکنا، وی اضافه کرد: طبق گفته‌های شاهدان این مرد برای ماهی گیری به کنار سد مهاباد رفته و بر اثر سهل انگاری در دریاچه غرق شده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد گفت: همچنین جست و جو برای پیدا کردن یک جنازه دیگر که لباس های او در کنار سد باقی مانده و خانواده وی نیز طی ۲۴ ساعت گذشته از وی اظهار بی اطلاع می‌کنند، ادامه دارد.

وی بیان کرد: با وجود هشدارهای آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی و امور آب مهاباد مبنی بر ممنوعیت شنا، هرساله شاهد غرق شدن تعدادی از شهروندان و مسافران این شهرستان در داخل سد مهاباد هستیم.

سد مهاباد یکی از سدهای بزرگ آذربایجان‌غربی و جزء ۱۰ سد پرآب کشور است؛ جاده‌های ارتباطی مهاباد به سردشت و پیرانشهر که از حاشیه دریاچه سد عبور می‌کند مهمترین مکان گردشگری این شهرستان است که مردم به ویژه در ایام تعطیلی در کنار آن اتراق می‌کنند.

سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد در قالب سه ایستگاه، ۴۲ پرسنل عملیاتی، چهار غواص با مدرک بین‌المللی  و با برخورداری از هشت دستگاه خودرو سبک و نیمه سنگین، عملیات امداد و نجات و اطفای حریق را انجام می‌دهد.

آیا این خبر مفید بود؟