طوفان زابل درنوردید

طوفان با سرعت زیاد شهر زابل را درگیر کرد.

به گزارش رکنا، رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: امروز بیشینه سرعت باد در زابل به 90 کیلومتر بر ساعت رسید و گرد و غبار حاصل شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به 2500 متر کاهش داد.

محسن بستانی امروز  در زاهدان اظهار داشت: همانطور که انتظار می رفت بر شدت وزش بادهای 120 روزه در شمال استان افزوده شد و باد و گردوخاک پنج شهرستان شمال استان را فرا گرفت.

وی افزود: در زهک نیز تا پیش از ظهر امروز بیشینه سرعت باد به محدوده 70 کیلومتر بر ساعت رسید و گردوغبار ناشی از آن شعاع دید افقی در محدوده اداره هواشناسی این شهر را به 2000 متر کاهش داد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: همزمان با وزش باد شدید در شمال استان، گرمای هوا نیز همچنان در این منطقه پایدار است به طوریکه هم اکنون دمای هوا در زابل 40 درجه سلسیوس است و انتظار می رود در ادامه روز هوا گرمتر نیز شود.

بستانی اضافه کرد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی وزش باد شدید و گرد و خاک همچنان در شمال استان و با شدت کمتر در نوار مرز شرقی استان ادامه دارد.

وی گفت: پیش بینی می شود گرمای هوا نیز همچنان تا آخر هفته در سطح استان ماندگار باشد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: رشد ابر و رگبار پراکنده،رعد و برق، وزش تندباد لحظه ای با احتمال بارش تگرگ در ارتفاعات جنوبی استان تا پایان هفته ادامه دارد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟