کلاهبرداری با شگرد دریافت واکسن کرونا / پلیس هشدار داد

کلاهبرداران اینترنتی در کمین دریافت کنندگان واکسن کرونا هستند.

شهروندان به هیچ عنوان فریب شایعات منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی با عنوان " ثبت پرونده سلامت برای دریافت واکسن کرونا " را نخورند .

به گزارش رکنا، رئیس پلیس فتا خوزستان با اشاره به سوء استفاده کلاهبرداران در مورد برنامه زمان‌بندی واکسیناسیون عمومی به شهروندان هشدار داد و گفت: به هیچ عنوان فریب شایعات منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی با عنوان " ثبت پرونده سلامت برای دریافت واکسن کرونا " را نخورند و مراقب سایت‌های جعلی باشند.

کلاهبرداران اینترنتی در کمین ثبت پرونده سلامت

سرهنگ شاهین حسنوند با اشاره به همه گیری و تبلیغات گسترده در خصوص تزریق واکسن کرونا اظهار داشت: به دنبال اظهارات مسئولان وزارت بهداشت درباره برنامه زمان‌بندی واکسیناسیون عمومی کشور، کلاهبرداران اقدام به ارسال پیام‌هایی حاوی لینک‌های جعلی با عنوان ثبت‌نام واکسن کرونا می‌کنند.

وی افزود: افراد سودجو با انتشار پیام‌های ثبت نام در فضای مجازی، از شهروندان می‌خواهند که برای ثبت پرونده سلامت و دریافت واکسن کرونا وارد لینک جعلی شده و ثبت نام کنند.

سرهنگ حسنوند عنوان کرد: شهروندان به تبلیغات گسترده منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی با عنوان "ثبت واکسن کرونا و تشکیل پرونده سلامت" اعتماد نکنند و به هیچ وجه به سایت‌ها و لینک‌های قرار داده شده در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی مراجعه نکنند، زیرا ممکن است این سایت‌ها فیشینگ «جعلی» بوده و اطلاعات آن‌ها را به سرقت ببرند.

رئیس پلیس فتا استان خوزستان ادامه داد: بر اساس بیانیه‌ای که وزارت بهداشت منتشر کرده، هیچ تشکیل پرونده‌ای در شرایط فعلی نیاز به ثبت نام اینترنتی ندارد و هیچ لینکی برای ثبت‌نام و پرداخت هزینه صحت ندارد و هرگونه خبری در خصوص واکسیناسیون کرونا قطعاً از طریق رسانه ملی اطلاع رسانی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت داشتن هرگونه ابهام در مورد پرونده سلامت، با مرکز بهداشت محل سکونت خود تماس گرفته و در مورد وضعیت پرونده بهداشتی خود سوال کنند و در صورت مشاهده مواردی از قبیل تبلیغات در مورد واکسن کرونا و ارسال لینک‌های جعلی و ناشناس، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir در بخش فوریت‌های سایبری با ما در میان بگذارند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟