مردم گناوه از ترس زلزله خواب ندارند

پس لرزه ها در گناوه همچنان ادامه دارد و زندگی مردم هنوز به ثبات نرسیده است.

در هفته گذشته پس‌لرزه‌های زلزله ۵.۹ ریشتری بندر گناوه استان بوشهر همچنان ادامه داشت ضمن آنکه در "ارجمند" استان تهران زلزله ۲.۶ ریشتری به ثبت رسید.

به گزارش رکنا، بندر گناوه همچنان دستخوش پس‌لرزه‌های ۵.۹ ریشتری روز ۲۹ فروردین ماه جاری است و علاوه بر آن در ارجمند استان تهران دو زلزله‌ ۲.۶ به ثبت رسید.

در هجدک استان کرمان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ریشتر، در علی آباد استان گلستان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۵ ریشتر و در منطقه چرام استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله‎ای به بزرگای ۳.۸ رخ داد.

جزئیات زمین‌لرزه‌های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۱۱ اردیبهشت

در این روز در منطقه بهاباد استان یزد زلزله ۲.۹، لار استان فارس زلزله ۲.۵، سراب باغ استان ایلام زلزله ۲.۹، سیرچ استان کرمان زلزله ۲.۷ ریشتری رخ داد.

در بندرگناوه استان بوشهر زمین‌لرزه‌ای با بزرگای ۳.۴ در عمق ۸ کیلومتری رخ داد که کانون آن در ۱۴ کیلومتری بندر گناوه، ۲۵ کیلومتری بندر ریگ و ۳۱ کیلومتری منطقه امام حسن این استان بوده است.

یکشنبه ۱۲ اردیبهشت

در دومین روزز هفته نیز منطقه بندر گناوه استان بوشهر با زمین‌لرزه‌ای با بزرگای ۳.۳ لرزید. عمق این زلزله در ۹ کیلومتری بوده است. وقوع زلزله ۲.۹ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

منطقه علی آباد استان گلستان زلزله‌ای با بزرگای ۳.۵ در عمق ۱۰ کیلومتری زمین را تجربه کرد و کانون آن در ۱۶ کیلومتری علی آباد،۲۲ کیلومتری خان ببین و ۲۴ کیلومتری فاضل آباد این استان بوده است.

دوشنبه ۱۳ اردیبهشت

در بندر گناوه بعد از زلزله ۲.۹ریشتری، زمین‌لرزه دیگری با بزرگای ۳.۷ در عمق ۱۰ زمین کیلومتری رخ داد. وقوع زلزله‌های ۲.۶، ۲.۷، ۲.۹، ۲.۸ ریشتری از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

در این روز همچنین در منطقه قوچان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۵ریشتری،در منطقه ارجمند استان تهران دو زلزله‌ ۲.۶ریشتری،در نوشین استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۸ ریشتری، در شهمیرزاد استان سمنان زلزله ۲.۵ ریشتری و در منطقه امام حسن استان بوشهر زلزله ۲.۸ ریشتری به ثبت رسید.

سه شنبه ۱۴ اردیبهشت

در میانه هفته گذشته، در فاریاب استان کرمان زلزله ۲.۸، بندر گناوه استان بوشهر زلزله‌های ۲.۸ و ۲.۵، عنبران استان اردبیل زلزله ۲.۶ ریشتری رخ داد.

چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت

در بندرگناوه استان بوشهر بعد از زلزله ۲.۸، زلزله دیگری با بزرگای ۳ ریشتردر عمق ۱۰ کیلومتری زمین به ثبت رسید.

همچنین، میناب استان هرمزگان زلزله ۲.۷، باشت استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله ۲.۹، بهرمان استان کرمان زلزله ۲.۶، حصارگرمخان استان خراسان شمالی زلزله‌های ۲.۵ و ۲.۹، تربت حیدریه استان خراسان رضوی زلزله ۲.۵ ریشتری را تجربه کردند.

اروج استان خراسان شمالی نیز زمین‌لرزه‌ای با بزرگای ۳.۵ در عمق ۸ کیلومتری زمین را تجربه کرد که کانون آن در ۹ کیلومتری فاروج، ۱۷ کیلومتری تیتکانلو و ۳۰ کیلومتری شیروان این استان گزارش شد.

در هجدک استان کرمان زلزله‌ ای با بزرگای ۳.۱ در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد و کانون آن در ۳۳ کیلومتری هجدک، ۴۴ کیلومتری چترود و ۵۰ کیلومتری شهداد این استان گزارش شد.

پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت

در سرپل ذهاب زلزله ۲.۸ ریشتری و در بندرگناوه استان بوشهر زلزله ۲.۶ ریشتری رخ داد.

فاریاب استان کرمان با زمین‌لرزه‌ای با بزرگای ۳.۲ در عمق ۹ کیلومتری زمین لرزید که کانون آن در ۳۹ کیلومتری فاریاب و ۵۶ کیلومتری ارزوئیه استان کرمان و ۴۵ کیلومتری سرگز استان هرمزگان به ثبت رسید.

در بندر گناوه استان بوشهر زلزله ۳.۲ ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد. همچنین وقوع دو زلزله ۲.۹ و ۲.۸ ریشتری از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

جمعه ۱۷ اردیبهشت

در بندر گناوه استان بوشهر زلزله ۲.۷ ریشتری به ثبت رسید.

چرام استان کهگیلویه و بویراحمد با زلزله‎ای به بزرگای ۳.۸ ریشتر در عمق ۸ کیلومتری زمین لرزید که کانون آن در ۱۵ کیلومتری چرام، ۲۸ کیلومتری کیلومتری گراب سفلی و ۳۳ کیلومتری دهدشت این استان بود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟