فیلم از سیل گناباد / خسارت ها سنگین بود
حجم ویدیو: 7.33M | مدت زمان ویدیو: 00:01:00

به گزارش رکنا، حامد قربانی فرماندار گناباد گفت: میزان بارندگی ۴۸ ساعت گذشته در گناباد ۲۵ میلیمتر بود که این میزان بارندگی و وقوع سیلاب منجر به شکسته شدن بند‌های خاکی در بالا دست گناباد شد و موجب خساراتی به بخش‌های مختلف در این شهرستان شد.

او افزود: ساخت و ساز‌های غیر مجاز در حریم رودخانه‌ها کار را برای نیرو‌های خدمات رسان سخت کرد و از سویی باعث شد مسیر رودخانه‌ها بسته شود.

فرماندار گناباد ادامه داد: به دلیل شکسته شدن چند بند خاکی سیلاب وارد یک دامداری سبک شد و ۳۲۰ راس دام را تلف کرد و بر اثر این سیل راه ارتباطی سه روستا نیز آسیب دیده است.

قربانی بیان کرد: بیشترین میزان خسارت این سیل به زمین‌های زراعی و دامداری‌های شهرستان وارد شده است.

او تصریح کرد: دو قنات دلویی و سموئی این شهرستان نیز دچار خسارت‌های جدی شده اند و هم اکنون تیم‌های جهاد کشاورزی در حال تعیین میزان خسارت به کشاورزان و دامداران می‌باشند.

فرماندار گناباد تاکید کرد: براثر سیل امروز در گناباد چندین مورد آبگرفتی منازل اعلام شده که رفع گردید و ۴ مورد گرفتار در سیل داشتیم که خوشبختانه فرد مسنی که در روستای بهاباد مفقود شده بود با کمک تیم‌های تجسس جمعیت هلال احمر پیدا شده است.

قربانی اظهار کرد: متاسفانه کوره‌های آجرپزی این ناحیه صنعتی هم بر اثر باران دچار خسارت‌هایی شده اند که میزان دقیق خسارت‌ها در دست بررسی می‌باشد.

او افزود: یکی از مشکلات عدیده‌ای که الان شهر گناباد را تهدید می‌کند بند سار‌هایی است که متاسفانه بدون اینکه ترمیم شوند پر آب شده و بعضا شکسته می‌شوند و رسیدن آب این بند سار‌ها به منطقه شهری می‌طلبد ادارات جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و بخشداران تابعه و... این موضوع را در جهت استحکام بند سار‌ها در اولویت کاری خود داشته باشند.

فرماندار گناباد ادامه داد: به دلیل شرایط خاص جغرافیایی منطقه باید اعضای ستاد مدیریت بحران به صورت ۱۰۰ درصدی تا موقع خارج شدن سامانه بارشی از شهرستان آماده باشند تا در اسرع وقت این مخاطرات را کاهش دهند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟