دستورالعمل زنده‌گیری سگ‌های ولگرد در شاهین شهر کارآمد نیست
حجم ویدیو: 3.22M | مدت زمان ویدیو: 00:00:26

چندی پیش چند قلاده سگ ولگرد در شاهین شهر از توابع استان اصفهان به یک مرد ۳۹ ساله حمله کردند و سبب مرگ او شدند.

این حادثه روز دوشنبه گذشته در زمین‌های بایر اطراف اتوبان "معلم" در نزدیک طرح مسکن مهر شاهین شهر اتفاق افتاد و در جریان آن مرد ۳۹ ساله بر اثر حمله حدود هشت قلاده سگ وحشی دچار جراحت‌ شدید شد و در دم جان باخت ویک مرد ۴۳ ساله‌ نیز در این حادثه مصدوم و به بیمارستان منتقل شد.

سگ های ولگرد هنرمند 39 ساله شاهین شهری را کشتند + عکس

اسفندیار تاجمیری فرماندار شاهین‌شهر و میمه روز چهارشنبه با ابراز تاسف از وقوع این حادثه تلخ و عذرخواهی از شهروندان شاهین شهری، افزود: با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی و ارتباطی شهرستان شاهین شهر و وجود مراکز مختلف و صنایع و موقعیت شهرک چرم شهر و پسماندها، بستر برای اجتماع اینگونه حیوانات نظیر سگ و گربه ولگرد وجود دارد.

وی با بیان اینکه شهرستان شاهین شهر با معضل و مشکل وجود حیوانات ولگرد و بلاصاحب مواجه است ادامه داد: با توجه به چارچوب‌ها و ضوابط اجرایی، کارگروهی به‌عنوان کارگروه کنترل حیوانات ناقل به انسان در ساختار مدیریتی شهرستان با مسوولیت شهرداری‌ها وجود دارد که مدیریت آن بر عهده شهرداری مرکز شهرستان قرار دارد.

فرماندار شاهین‌شهر و میمه اظهار داشت:رسیدگی به این مساله تلخ و ناگوار در حوزه مسوولیت مدیریت شهری و بطور خاص شهرداری مرکز این شهرستان است.

وی اضافه کرد: روز گذشته جلسه اضطراری با حضور بخشداران و شهرداران شهرهای مختلف شهرستان شاهین شهر و میمه برگزار شد و با توجه به اهمیت موضوع و بحث امنیت جسمی، فیزیکی، سلامت و جان شهروندان هماهنگی و تاکیدهای لازم انجام شد و دستورات انتظامی و قضایی لازم در این زمینه توسط دادستان شهرستان صادر شد.

تاجمیری تاکید کرد: از همه شهرداری‌ها، بویژه شهرداری مرکز شهرستان شاهین شهر انتظار داریم که این مساله را بطور جدی پیگیری کنند و اقدامات لازم در خصوص دستورالعمل زنده گیری سگ‌ها و رفع این مشکل را انجام دهند.

شهرستان شاهین شهر در شمال استان و ۲۰ کیلومتری اصفهان واقع شده است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟