مرگ کرونایی زنان شیرازی بیشتر است! / هر 38 دقیقه یک مرگ !

به گزارش رکنا،معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از جان باختن ۳۸ شهروند استان فارس در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، ۸۱۱ هزار و ۸۳۱ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۳۳ هزار و ۳۸۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۹۱ هزار و ۷۰۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۲ هزار و ۹۰۵ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۴۶ هزار و ۲۸۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

دکتر عبدالرسول همتی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز دو هزار و ۶۵۱ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۶۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۳۸ شهروند استان فارسی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید 19 از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۸۹۰ اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۱۶ هزار و ۹۷ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دکتر همتی گفت: موارد ابتلا به کرونا در استان فارس را ۴۹ درصد مردان و ۵۱ درصد بانوان تشکیل می‌دهند؛ این در حالیست که در گروه جانباختگان، ۵۲ درصد را مردان و ۴۸ درصد را بانوان تشکیل می‌دهند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟