خانه قدیمی در تهران نابود شد + فیلم
حجم ویدیو: 4.72M | مدت زمان ویدیو: 00:00:44

ثبت لحظات اولیه آتش سوزی در یک خانه قدیمی واقع در خیابان ۲۰ متری منصور، کوچه اسدی را مشاهده می کنید.

آتش گرفتن خانه قدیمی

سوختن خانه قدیمی

به گزارش رکنا ، این آتش سوزی ساعت ۲۱:۵۱ شب گذشته در تهران به وقوع پیوست.

آتش سوزی خانه قدیمی تهران

سوخت خانه قدیمی

در این آتش سوزی تمام وسایل خانه در آتش سوخت و در عکس ها و فیلم هایی که مشاهده می کنید جزئیات این حادثه را خواهید دید.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران چه گفت؟

سخنگوی آتش‌نشانی تهران از آتش‌سوزی گسترده در یک منزل قدیمی خبر داد که به محلی برای نگهداری مواد و ظروف پلاستیکی تبدیل شده بود.

سید جلال ملکی با اعلام خبر آتش‌سوزی گسترده در یک منزل قدیمی در خیابان 20 متری منصور، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: ساعت 21:51 شب گذشته (11 فروردین) یک مورد آتش‌سوزی در یک منزل قدیمی در خیابان 20 متری منصور، کوچه اسدی به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی به همراه تجهیزات پشتیبانی شامل خودروی حامل تجهیزات تنفسی و تانکر آب به محل حادثه اعزام شدند.

حضور 4 دقیقه‌ای نخستین گروه از آتش‌نشانان

سخنگوی آتش‌نشانی و سازمان خدمات ایمنی تهران با اشاره به حضور چهار دقیقه‌ای نخستین گروه از آتش‌نشانان در محل حادثه افزود: محل حادثه یک منزل قدیمی بود که در انتهای یک معبر باریک و کوچک قرار گرفته و حتی تردد موتورسیکلت نیز در آن به سختی صورت می‌گرفت.

وی تصریح کرد: محل حادثه جزو مناطق قدیمی تهران به حساب می‌آید و اکثر املاک و منازل حدود 40 تا 50 متر وسعت دارند، در محل مذکور منزلی دو طبقه و قدیمی وجود داشت که یک طبقه با ورقهای شیروانی و نامقاوم در برابر آتش به آن اضافه و تقریباً به یک فضای سه طبقه تبدیل شده بود.

خانه قدیمی انبار مواد پلاستیکی اشتعال زا بود

ملکی ادامه داد: منزل مذکور به انباری برای نگهداری مواد و ظروف پلاستیکی بسیار قابل اشتعال تبدیل شده و پر از این اجناس بود.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران بیان کرد: در زمان حضور آتش‌نشانان در محل حادثه، این منزل قدیمی کاملاً شعله‌ور شده و به گفته همسایه‌ها، آتش در لحظات اولیه از در و پنجره‌ها به بیرون متصاعد می‌شد.

به گفته وی، با توجه به کوچکی املاک و قرار گرفتن آنها در کنار یکدیگر، نگرانی سرایت آتش به سایر منازل وجود داشت و ساکنان دیگر منازل نیز از خانه‌های خود خارج شده بودند.

ملکی متذکر شد: آتش‌نشانان علی رغم سختی‌های موجود، از سه طرف (دو ملک مجاور و نفوذ به داخل منزل قدیمی) عملیات خاموش کردن آتش را آغاز کردند همچنین طبقه سوم که با ورقهای شیروانی پوشیده شده بود، تخریب شده و بر روی بخشهای شعله‌ور در طبقات پایینی ریخته بود.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران ادامه داد: آتش‌نشانان با آغاز عملیات خود، موفق شدند از سرایت آتش به سایر بخشها و منازل اطراف جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه این حادثه مصدوم و تلفات جانی نداشت، گفت: این حادثه خسارات مالی زیادی برجای گذاشت.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

سوخت خانه در تهران

آیا این خبر مفید بود؟