فیلم /  تندباد مازندران سقف خانه ها را برد و دیوارها را فروریخت
حجم ویدیو: 3.94M | مدت زمان ویدیو: 00:00:33

به گزارش رکنا، مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت که تند باد روز گذشته سبب شده تا سربندی تعدادی از واحدهای مسکونی در منطقه ییلاقی کجور شهرستان نوشهر، بلده نور و لاریجان شهرستان آمل خسارت جزئی ببینند.

طبق اعلام رسمی هواشناسی مازندران سرعت تندبادی که حوالی ظهر روز گذشته از غرب شروع به وزیدن کرد و طی چند ساعت مناطق مختلف استان را در نوردید در برخی مناطق به بیش از ۱۰۰ کیلومتر رسید و بیشترین سرعت هم با ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت در بخش بلده شهرستان نور ثبت شد. سرعت باد در کجور نوشهر به ۱۰۳ و سیاه بیشه چالوس نیز به ۷۹ کیلومتر بر ساعت رسید.

علی اصغر احمدی روز پنجشنه بدون اعلام آمار رسمی از خسارت تند باد به سقف و سربندی خانه ها ، افزود: کارشناسان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان های نور ، نوشهر و آمل برای تعیین خسارت به مناطق ییلاقی اعزام شدند.

وی ادامه داد: جهاد کشاورزی مازندران هنوز خسارت احتمالی از خزانه های برنج با پوشش پلاستیکی را اعلام نکرده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران با بیان این که پیشگیری در مسدود کردن ۲ محور هراز و کندوان سبب شد تا حادثه خطر ریزش سنگ های بزرگ و کوچک ناشی از تند باد رخ ندهد، ادامه داد: در حال حاضر تمامی جاده های اصلی و فرعی استان باز است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟