سر خوردن خودروها روی برف و یخ شدید در تگزاس+ فیلم
حجم ویدیو: 8.63M | مدت زمان ویدیو: 00:01:22

از اواخر هفته قبل بارش شدید برف در برخی از ایالت‌های جنوبی و مرکزی آمریکا همزمان با موج سرما و یخبندان، مشکلات عمده‌ای برای شهروندان این ایالت‌ها پدید آورده است.

به گزارش رکنا، مردم در ایالت تگزاس با کمبود شدید آب آشامیدنی و غذا روبه‌رو هستند. دولت آمریکا در این ایالت وضع فوق‌العاده اعلام کرده است.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا نیز در صدد است تا با اعلام وضعیت فاجعه گسترده، منابع مالی برای مقابله با این بحران اختصاص دهد.

همچنین بنابر گزارش شبکه خبری بی بی سی، شمار قربانیان مرتبط با طوفان زمستانی در سرتاسر آمریکا تاکنون دست‌کم به ۶۰ تن رسیده و گزارش ها حاکیست که طوفان و کولاک دیگری در راه است.

گفته می شود که در ایالت تگزاس در اوائل هفته جاری میزان برودت هوا به منهای ۱۸ درجه سانتیگراد رسیده است.

همچنین از روز جمعه حدود ۱۸۰ هزار خانوار و مشاغل در تگزاس هنوز برق ندارند و در اوائل هفته جاری بر اثر سرمای شدید ۳.۳ میلیون نفر بدون برق بودند.

قطع آب و مشکلات ناشی از یخ‌زدگی در تگزاس

گزارش ها حاکی است حدود ۱۳ میلیون نفر هنوز در مناطق بزرگی از تگزاس به دلیل موج سرما و بارش کم‌سابقه برف به مدت چندین روز با قطع آب و مشکلات ناشی از یخ‌زدگی و ترکیدگی لوله‌های آب و در نتیجه مشکل در دستیابی به آشامیدنی روبرو هستند.

روزنامه ایندیپندنت نیز گزارش داد: خاموشی‌های سراسری در اثر سرما و یخبندان، شمال تا جنوب آمریکا را فراگرفته است.

تاکنون تلاش‌های دولت ایالتی در تگزاس برای حل کامل قطعی برق و سرما و یخبندان به نتیجه نرسیده است و خاموشی در غرب تگزاس ادامه دارد.

تداوم یخبندان در این مناطق، به‌ویژه تگزاس باعث یخ بستن توربین‌های بادی و تعطیلی برخی پالایشگاه‌های مهم این ایالت شد.

برخورد خودروها در آمریکا در اثر یخ شدید

در این فیلم مشاهده می کنید که چطور خودروها به سختی روی یخ در خیابان آمریکا لیز می خورند  نمی توانند حرکت خودرو را به درستیب کنترل کنند.

خودروها با سرعت زیاد حرکت می کنند و حتی برخی از آنها به هم و در خانه ها برخورد شدید می کنند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟