لحظه بلعیده شدن پرنده توسط مار افعی + فیلم
حجم ویدیو: 2.32M | مدت زمان ویدیو: 00:00:16

مار افعی شاخدار دم عنکبوتی از خطرناک ترین نوع افعی است.

به گزارش رکنا ، در این فیلم مشاهده می کنید که چطور یک پرنده می خواهد وارد لانه خود در دل کوه شود و ناگهان مار افعی از لانه این پرنده بیرون می آیده و با دهان باز او را طعمه خود قرار می دهد.

افعی دم عنکبوتی" ترسناک ترین مار دنیاست زیرا در نگاه اول یک مار بسیار ترسناک است اما اگر کمی به جزئیات دقت کنید خواهید دید که دم این مار دقیقا شبیه به یک عنکبوت است که ترسناک بودنش را دوبرابر می کند.

"ادی یانگ" درباره این مار می گوید:" 9 سال پیش این مار برای نخستین بار در ایران رویت شد و تصاویری از آن گرفته شد اما حضورش روی زمین به دهه 60 بر می گردد. در آن زمان یک نفر تنها این مار را دیده بود و اطلاعات دقیقی در موردش وجود نداشت."

دم مار افعی وسیله شکار اوست

وی همچنین در وبلاگ نشنال جئوگرافیک نوشته است:" این دم بسیار عجیب است و وسیله اصلی مار برای جلب توجه حیوانات دیگر به شمار می آید. معمولا به بدنه نارنجی یا خاکستری دارد و با خارهایی که دورش روییده است کاملا شبیه به عنکبوت می شود."

این مار برای شکار در گوشه ای پنهان می شود و دمش را در میان خاک می گذارد. زمانی که یک حیوان بی دفاع به خیال یافتن عنکبوتی خوشمزه به دم او نزدیک می شود با یک جهش و در کمتر از نیم ثانیه حیوان را از پا در می آورد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟