آخرین وضعیت 5 کولبر مفقود شده در مرز ایران و ترکیه / نجات دو کولبر

کولبران اهل روستای کوران در ارومیه چند روز قبل به دلیل گرفتار شدن در بهمن و کولاک، مفقود شدند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، متاسفانه بامداد دوشنبه از سوی اهالی روستای کوران اعلام شد پنج کولبر کُرد اهل روستای کوران از توابع منطقه صومای برادوست ارومیه به نام ‌های متین اصلانی فرزند عثمان، یاور اصلانی فرزند لقمان، بیلن احمدی فرزند صادق، اولایی خدایی فرزند حاتم و فرات خدایی فرزند خورشید بر اثر سقوط بهمن در مرز ارومیه جان خود را از دست دادند.

یعقوب رضازاده

یعقوب رضازاده، نماینده سلماس و دبیر اول کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص مفقود شدن کولبران ارومیه ای در مرز ایران و ترکیه به خبرنگار اجتماعی رکنا اظهار داشت: اتفاقی که چند روز قبل در منطقه کوهستانی در ارومیه اتفاق افتاد، چند نفر از کولبران، نه در خاک ایران بلکه در خاک ترکیه در کولاک و بهمن گیر افتادند. این کولبران حدود 8 نفر بودند که دو نفر از آن ها توانستند به سلامت از بهمن نجات پیدا کنند اما متاسفانه 5 یا 6 نفر از آن ها در بهمن گرفتار شدند.

رضازاده در خصوص اینکه چرا اقدامی در جهت کمک به این مفقودشدگان توسط نهادهای ایرانی و ترکیه ای صورت نگرفته است، افزود: وظیفه مرزبانی است که به چنین اتفاقاتی رسیدگی کند و اینگونه نیست که از طرف کشورمان اقدامی در جهت پیدا کردن این افراد صورت نگرفته باشد. در این رابطه فرماندهی مرزبانی استان آذربایجان غربی، سردار حسین خانی گفتند که از ساعات اولیه این اتفاق، با مرزبانی ترکیه تماسی گرفته شده و تعداد 2 الی 3 نفر از اهالی آن منطقه که با آن محل آشنایی دارند، پس از انجام آزمایش کرونا و با هماهنگی مرزبان های ترکیه، اجازه داده شد که این افراد به طرف منطقه ای که کولبران گرفته شده بودند، اعزام شوند.

نماینده سلماس ادامه داد: به گفته سردار حسین خانی، این اقدام و امدادرسانی از طرف نیروهای ترکیه ای هم انجام شده است منتها به دلیل وضعیت نامطلوب آب و هوایی و کولاک شدید، این امدادگران نتوانستند به مسیر خود ادامه دهند.

یعقوب رضازاده گفت: همچنان تلاش برای پیدا کردن مفقود شدگان ادامه دارد. با این حال با توجه به آشنایی که اینجانب به آن منطقه دارم، با وجود ارتفاعات صعب العبور و در حد 2800 متر، کار برای مرزبانان ما، امدادگران ترکیه و افراد بومی آن منطقه مشکل است.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟