مرگ مجری رادیو به دلیل ابتلا به کرونا و بیماری کبدی بود نه جوش صورت  / وزارت بهداشت اعلام کرد

به گزارش رکنا ، در پی انتشار این خبر ، وزارت بهداشت طی نامه ای با امضای کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص این خبر واکنش نشان داده و جوابیه ای در مقابل این گزارش رکنا ارسال کرد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در متن این نامه توضیحی  نوشته است :

در پاسخ به مطلب مندرج در تاریخ 10 دی ماه 99 با عنوان "مرگ تلخ خانم مجری جوان بخاطر جوش صورت " پاسخ روابط عمومی و امور بین الملل علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان در خصوص این مرگ ارسال می شود.

نامه جهانپور مرگ آینا امید مجری نوجوان زاهدانی

متن پاسخ:

ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با خانواده محترم "امید" به استحضار هموطنان می رساند، صرفنظر از میزان پوشش رسانه ای و حتی بدون شکایت و یا پیگیری خانواده و متولیان بیمار، دانشگاه های علوم پزشکی خود را ملزم به رسدیگی و ارزیابی موارد مشابه می دانند.

درمورد فوت سرکار خانم آینا امید، مجری نوجوان صدا و سمیا نیز بررسی ها و اقدامات لازم توسط حوزه نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آغاز شده است که براساس بررسی های اولیه تاکنون سابقه مصرف دو عدد قرص روآکوتان بنا به تجویز پزشک متخصص پوست در مطب خصوصی، سابقه بیماری مزمن و طولانی مدت کبدی که منجر به واریس های متعدد و خونریزی دهنده مری شده است و همچنین ابتلای این نوجوان به کووید-19 به اثبات رسیده است. همچنین همانند تمامی موارد مشابه، روند بررسی دقیق خدمات تشخیصی و درمانی که به بیمار ارائه شده است و تعیین علت دقیق فوت با دقت و با حضور کارشناسان و متخصصان امر در حال انجام است که نتیجه بررسی های نهایی همانند موارد مشابه به استحضار خانواده و اولیای بیمار خواهد رسید.

شایان ذکر است با توجه به نحوه انعکاس و پوشش خبری و حتی تولید و پخش کلیپ در مورد فوت مجری نوجوان صدا و سمیا در رسانه های جمعی، وظیفه خود می دانیم تا پس از جمع بندی نهایی موضوع و بررسی دقیق تمامی پرونده های پزشکی، اطلاعات تکمیلی را از طریق رسانه ها نیز به اطلاع هموطنان برسانیم. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟