روش عجیب قتل عام 600 مرد بداخلاق به دست همسرانشان

به گزارش رکنا،یک تولیدکننده وسایل آرایشی با استفاده از سم درون محصولات خود، ۶۰۰ مرد را توسط همسرانشان به کام مرگ کشاند. بین سال‌های ۱۶۳۳ و ۱۶۵۱، جولیا توفانا دلیل اصلی پایان دادن به زندگی بیش از ۶۰۰ مرد بود. او با احتیاط و با دقت تمام مخلوط سم خود را درست کرد و آن را با دقت تمام بسته بندی کرد و به زنانی که مورد ضرب و شتم واقع می‌شدند، می‌داد تا از شر شوهرشان خلاص شوند و آن‌ها را به قتل برسانند. بیش از ۲۰ سال، مردان کشته شدند و اجساد آن‌ها بدون هیچ گونه رد یا سوءظن مجرمانه قطعه قطعه شد. به همین خاطر جولیا از نظر بسیاری مقدس شد و حتی پس از مرگش باعث وحشت مردان ‌می‌شد.

قتل 600 مرد بداخلاق

در دوران رنسانس، در ایتالیا، در قرن هفدهم، اکثریت ازدواج‌ها از پیش تعیین شده بود و آن‌ها عمدتا بیشتر به دنبال ایجاد اتحاد بین خانواده‌ها بودند تا اینکه به عشق توجه کنند و زنان در انتخاب همسر خود هیچ حرفی برای گفتن نداشتند. در این ازدواج‌ها امکان طلاق وجود نداشت و تنها راه خروج از این نوع ازدواج‌های ناخوشایند مرگ بود. بیشتر زنان هنگام ازدواج نوجوان و حدودا ۱۴ ساله بودند؛ این در حالی بود که همسران آن‌ها بیش از ۳۰ سال سن داشتند. پس از ازدواج نیز شوهرها کنترل کامل بر همسران خود داشتند و اغلب بدون ترس از مجازات یا حتی مسئولیت پذیری، آن‌ها را مورد ضرب و شتم و بدرفتار ی قرار می‌دادند. زنان در آن دوره از هیچ قدرت مادی و اجتماعی برخوردار نبودند و آن‌ها فقط ۳ گزینه داشتند: یا ازدواج و به خطر جان خود در خانه شوهر، مجرد ماندن و یا بیوه شدن با زندگی راحت و این گزینه برای برخی از آن‌ها جذاب‌ترین گزینه بود.---

سم کشنده مردها

در همان دوره بود که جولیا توفانا متولد شد. هنگامی که او ۱۳ ساله بود، مقامات مادر وی را به جرم قتل شوهرش فرانسیس اعدام کردند. جولیا فرمول کشتن پدرش را از مادرش یاد گرفته بود. او توانست مخلوطی از آرسنیک، سرب و بلادونا به شکل مواد آرایشی درست کند و به زنان ‌داد تا با استفاده از آن همسر خود را به قتل برسانند. مواد آرایشی پوششی بود که در غالب آن سم را به زن‌ها بفروشد. جولیا سم خود را به دو روش توزیع کرد: یکی به شکل مواد آرایشی و دیگری در قوطی‌های کوچک با عکس‌های سنت نیکلاس دو باری پنهان شده و در هر دو روش ویال سم را می‌توان بدون ایجاد شک، روی میز آرایش زن قرار داد و لوسیون ها و عطرها را مخلوط کرد. مخلوطی که او آن را Aqua Tuvana نامید بی رنگ و بی مزه بود و فقط با ۶ قطره مرد را در طی چند روز از بین برد.

سم کشنده (2)

سمی که در قالب مواد آرایشی به زن ها فروخته شد

نبوغ واقعی او در این بود که او حتی پس از مرگ نیز قابل شناسایی نبود و پس از کالبد شکافی هیچ اثری در جریان خون و بدن باقی نمی‌گذاشت و حتی به همسر قاتل این فرصت را می‌داد تا قبل از لذت بردن از آزادی خود، نقش یک بیوه غمگین را بازی کند. تجویز سم ساده بود و به دلیل خاصیت بی عطر و طعم آن به راحتی با هر نوع غذا یا نوشیدنی مخلوط می‌شد. دوز اول علائمی را نشان می‌دهد که شبیه به سرماخوردگی شدید است و باعث ضعف و خستگی می‌شود. دوز دوم باعث علائمی مانند درد معده، تشنگی شدید، استفراغ و اسهال خونی می‌شود. سرانجام با دوز سوم یا چهارم شوهر می‌میرد و پزشکان فکر می‌کنند که علت مرگ او بیماری است و هیچ گونه سوءظن کیفری برای مرگ وی وجود ندارد.

در سال ۱۶۵۰ زنی یک کاسه سوپ با یک قطره Aqua Tuvana جلوی شوهرش قرار داد و قبل از اینکه شوهرش یک قاشق از آن را بخورد، زن از او خواست که غذا را نخورد. این اتفاق سوءظن این مرد را برانگیخت و همسرش را مورد ضرب و شتم قرار داد تا جایی که او اعتراف کرد که ماده غذایی را مسموم کرده است. مرد بلافاصله او را به مقامات تحویل داد و او اعتراف کرد که این سم را از جولیا تووانا خریده است. هنگامی که جولیا از این موضوع مطلع شد، به یک کلیسای محلی گریخت، اما پس از مدت کوتاهی او را دستگیر کردند. در محاکمه خود جولیا تایید کرد که به مسموم کردن نزدیک به ۶۰۰ مرد کمک کرده است و اولین فرد شوهر خود او بوده‌است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟