خبر تاسف بار / دست چپ پلنگ ماده هرمزگانی در تهران قطع شد + فیلم و عکس
حجم ویدیو: 2.20M | مدت زمان ویدیو: 00:00:20

به گزارش رکنا، میثم قاسمی، معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان گفت: سه شنبه هفته گذشته (۲۵ آذر) یک قلاده پلنگ در کوه‌های شهرستان بشاگرد در یک تله فلزی گرفتار شد و با تلاش نیرو‌های محیط زیست استان هرمزگان و تیم اعزامی از استان فارس این ماده پلنگ روز جمعه (۲۸ آذر) بیهوش و برای مداوا به بندرعباس منتقل شد.

قاسمی با بیان اینکه اقدامات درمانی اولیه شامل رادیوگرافی، سرم تراپی و آنتی بیوتیک تراپی بر روی پلنگ آسیب دیده در بندرعباس انجام شد، افزود: با محرز شدن شکستگی انگشتان دست چپ و پارگی تاندون ها، پلنگ زخمی برای ادامه درمان دیروز صبح با هواپیما به یک مرکز درمانی در تهران منتقل شد.

دست چپ ماده پلنگ زخمی قطع شد

او گفت: تلاش‌ها در تهران برای مداوای پلنگ زخمی نتیجه نداد و تیم پزشکی مجبور شد تا برای زنده نگه داشتن این گونه در معرض خطر، دست چپ پلنگ را قطع کنند.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان افزود: ماده پلنگ ایرانی (نازَک) پس از عمل جراحی قطع دست به کلینیک حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست در پردیسان تهران منتقل شد.

قاسمی گفت: متاسفانه این پلنگ دیگر قادر به بازگشت به طبیعت و تهیه غذا نیست و باید تحت مراقبت همیشگی محیط زیست باشد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟