مرگ تلخ 2 زنجانی قبل از رسیدن آمبولانس اورژانس

به گزارش رکنا، رئیس مرکز مدیریت خدمات و فوریت‌های پزشکی استان زنجان گفت: به دلیل انتشار گاز Co از بخاری بدون دودکش دو نفر آقا 38 و 40 دچار مسمومیت و قبل از رسیدن آمبولانس فوت شده‌اند.

مسمومیت با CO جان 2 نفر را گرفت

اصغر جعفری روحی اظهار کرد: در پی وقوع حادثه گازگرفتگی در شهرستان ایجرود (روستای شهرک) یک دستگاه آمبولانس ا زرین آباد به این محل اعزام شد.

رئیس مرکز مدیریت خدمات و فوریت‌های پزشکی استان زنجان گفت: به دلیل انتشار گاز Co از بخاری بدون دودکش دو نفر آقا 38 و 40 دچار مسمومیت و قبل از رسیدن آمبولانس فوت شده‌اند.

وی تصریح کرد: هفته قبل هم 5 نفر مسمومیت با مونوکسید کربن از جمله دو کودک در استان داشتیم که خوشبختانه با اقدام مناسب اورژانس نجات پیدا کردند.

جعفری ضمن تأکید بر رعایت نکات ایمنی از سوی شهروندان بیان کرد: علائم مسمومیت شامل سردرد، سرگیجه، سبکی سر، گیجی و منگی، پرخاشگری، تهوع و استفراغ، کاهش سطح هوشیاری، تنفس سخت و تند است.

وی افزود: از سایر علایم مسمومیت می توان به سفتی عضلات، افزایش تعداد تنفس،کاهش فشار خون و گاه تنگی مردمک ها اشاره کرد. باید توجه داشت که اگر فردی در اثر ابتلا به مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست ندهد ممکن است دچار نواقص عصبی و روانی پیشرفته نظیر فلج عضوی یا اختلال قوای مغزی شود، مسمومیت شدید با این گاز می‌تواند کشنده باشد.

رئیس مرکز مدیریت خدمات و فوریت‌های پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه پیشگیری راهکار مناسبی برای کاهش مسمومیت است، گفت: از شهروندان می‌خواهیم در استفاده از وسایل گازسوز مسیر دودکش را بررسی کرده و از ایجاد پیچ و خم‌های زیاد در نصب دودکش پرهیز کنند.

رئیس مرکز مدیریت خدمات و فوریت‌های پزشکی استان زنجان با تأکید بر رعایت اصول ایمنی در نصب وسایل گازسوز به هم میهنان یادآور می شود از فصل پاییز و با سرد شدن هوا، شهروندان اقدام به نصب وسایل گرم کننده می‌کنند که بیشتر مصرف آنها گاز شهری است.

وی افزود: همچنین به هم‌میهنان توصیه می شود ضمن استفاده بهینه از وسایل گرمازا،‌ به توصیه های ایمنی در خصوص سالم بودن و استفاده صحیح از وسایل گرمایشی و مسیر خروجی گاز مونوکسید کربن از دودکش این وسایل توجه کنند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟