کشف 10 هزار کیلو شیشه/ افزایش 10 درصدی عملکرد سگ های موادیاب

به گزارش رکنا ، سردار مجید کریمی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: مبارزه با تمامی گروه‌های قاچاق، کاهش شیوع آسیب‌های اجتماعی ناشی از شیوع مواد مخدر کنترل و نظارت بر ورود پیش سازها در کشور از محورهای اصلی پلیس مبارزه با مواد مخدر است.

وی افزود: از ابتدای سال تا یازدهم آبان ماه سال جاری بالغ بر ۶۵۰ کیلوگرم انواع مخدر توسط همکاران مان در پلیس مبارزه با مواد مخدر در سراسر کشور کشف شده است.

به گفته رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، مأموران این پلیس ۱۳۶ فقره عملیات و درگیری با باندها و گروه‌های مسلح قاچاق مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون داشته اند که در این عملیات‌ها ۱۰۶ نفر از عناصر اصلی قاچاق مواد مخدر شناسایی و دستگیر شدند.

کشف ۴۷ هزار کیلوگرم موادمخدر توسط سگ‌های موادیاب

سردار کریمی با اشاره به عملیات‌هایی که در آنها از سگ‌های موادیاب استفاده می‌شود، گفت: سگ‌های موادیاب پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از ابتدای سال تا الان در عملیات‌هایی که شرکت داده شده اند بیش از ۴۷ هزار کیلوگرم کشفیات انواع مواد مخدر داشته اند.

وی با اشاره به لزوم ضربه زدن به بنیادهای مالی قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر گفت: ارزش مالی کشفیات پلیس از قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر از ابتدای سال تا کنون چیزی حدود ۴ هزار و ۴۸۱ میلیارد تومان بوده است.

کشف ۵۹ هزار موادمخدر با گزارشات مردمی

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: از ابتدای سال تاکنون ۲۷ هزار و ۸۰۰ فقره گزارش مردمی در حوزه شناسایی و شکایت از فروشندگان و قاچاقیان مواد مخدر داشته ایم که این گزارش‌های مردمی منجر به کشف ۵۹ هزار کیلوگرم انواع مواد مخدر شده است.

سردار کریمی گفت: با توجه به اینکه کشور ما در همسایگی افغانستان که یکی از تولیدکنندگان بزرگ مواد مخدر است، قرار دارد کار مبارزه با مواد مخدر سخت‌تر می‌شود اما باید بگویم بیش از ۱۰ هزار کیلوگرم ماده مخدر شیشه که در افغانستان تولید و به ایران وارد شده بود توسط همکاران من در پلیس مبارزه با مواد مخدر در سراسر کشور کشف و ضبط شده است.

کشفیات مواد مخدر نسبت به سال گذشته ۲۸ درصد افزایش داشته است

به گفته وی، در حوزه کشفیات پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا نسبت به سال قبل ۲۸ درصد رشد داشته یعنی ۲۸ درصد کشفیات مواد مخدر افزایش پیدا کرده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: همچنین در دستگیری عناصر اصلی مرتبط با مواد مخدر ۸ درصد افزایش داشته ایم و عملکرد سگ‌های مواد یاب هم نسبت به سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشته است.

۱۴۳ سال باند منهدم و ۹ سرباند دستگیر و ۴ قاچاقچی به هلاک رسیدند

سردار کریمی گفت: فقط در مهر ماه امسال همکاران من در پلیس مبارزه با مواد مخدر توانسته اند ۱۴۳ باند قاچاق مواد مخدر را شناسایی و منهدم کنند.

وی ادامه داد: همچنین امسال ده فقره عملیات درگیری مسلحانه با قاچاقچیان مواد مخدر داشته ایم که در این ۱۰ فقره درگیری ۴ نفر از قاچاقچیان به هلاکت رسیدند.

وی در پایان گفت: ۹ سرباند فعال و سابقه دار در کشور که هم در کشور و هم در منطقه مشغول قاچاق مواد مخدر بودند امسال شناسایی و دستگیر شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟