کرونا در این شهر ایران افسارگسیخت / ظرفیت آی سی یو بیمارستان ها تکمیل شد

به گزارش رکنا ،  مدیر روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: بخش آی‌سی‌یو بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان به علت افزایش بستری‌شدگان مبتلا به کرونا پر شده است.

امیر بهزاد روز پنجشنبه  افزود: هم اکنون ۱۵ بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی سی یو بیمارستان بستری و از این تعداد هفت نفر با شرایط نامساعد بدنی به دستگاه ونتیلاتور متصل شده‌اند.

وی بیان کرد: هم اکنون در حال راه‌اندازی یک اتاق آی سی یو با ظرفیت چهار تخت همراه با چهار دستگاه ونتیلاتور و مانیتور هستیم که در صورت نیاز از آنها برای ارایه خدمات به بیماران بدحال استفاده خواهیم کرد.

بخش آی‌سی‌یو بیمارستان مهاباد پر شد

مدیر روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد اظهار داشت: هم اکنون ۱۱۵ نفر در بخش کرونای بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد بستری بوده و خدمات درمانی لازم را دریافت می کنند.

بهزاد با بیان اینکه سطح درگیری ریه بیماران کرونایی در مهاباد افزایش یافته، اضافه کرد: سطح درگیری ریه بیماران مبتلا به کرونا در این شهرستان به نزدیک ۵۰ درصد رسیده که نسبت به ماه‌های نخست شیوع این بیماری افزایش محسوسی یافته است.

وی با بیان اینکه رفتارهای ویروس در بیماران غیرقابل پیش بینی شده، اضافه کرد: روند بستری بیماران در این شهرستان صعودی است که ادامه این شرایط موجب ناتوانی در ارایه خدمات به تمامی مراجعه کنندگان خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۶۷ نفر در مهاباد براثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند، ادامه داد: اگرچه شیوع در افراد زیر ۵۰ سال بیشتر است اما بیشترین میزان مرگ و میر در سنین بالای ۶۰ سال روی می‌دهد.

وی همچنین میانگین سنی افراد مبتلا شده به این ویروس در مهاباد را ۴۵ سال اعلام کرد و گفت: میزان ابتلای مردان ۵۳ درصد و ابتلای بانوان ۴۷ درصد است.

بیماری کرونا از اوایل اسفند در کشور و آذربایجان‌غربی شایع شده است و ۱۷ اسفندماه سال گذشته نخستین موارد مثبت کرونا در مهاباد تایید شد.

از ابتدای شیوع کرونا تاکنون چهار هزار نفر در مهاباد به کرونا مبتلا شده‌اند.

بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا در ۴۳ شهرستان بحرانی کشور که بیشترین میزان ابتلا به ویروس کرونا را دارند، از روز دوشنبه هفته جاری به مدت یک هفته محدودیت‌های شدید اعمال و درصورت لزوم در هفته بعدی هم اعمال شد که مهاباد یکی از این شهرها است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟