آتش سوزی وحشتناک در خیابان ولیعصر / 2 پسر نوجوان از مرگ حتمی نجات یافتند+ عکس

به گزارش رکنا ، سید جلال ملکی با اعلام خبر آتش‌سوزی در یک ساختمان قدیمی در ابتدای خیابان ولی‌عصر (ع) اظهار کرد: ساعت 22:31 شب گذشته یک مورد آتش‌سوزی در یک ساختمان قدیمی بالاتر از خیابان مختاری، کوچه کرمانی به سامانه 125 آتش‌نشانی تهران اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی به همراه خودروی حامل تجهیزات تنفسی محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران با اشاره به حضور نخسین گروه از آتش‌نشانان زمان دو دقیقه در محل حادثه، افزود: محل حادثه ساختمان سه طبقه قدیمی بود که از هر سه طبقه به عنوان کارگاه و انبار استفاده می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: طبقه اول انبار لوازم سوپرمارکت و اقلام خوراکی بود و از طبقه دوم و سوم به عنوان کارگاه کفاشی استفاده می‌شد؛ داخل حیاط نیز یک انباری کوچک به وسعت حدود 20 متر با سقفهای شیروانی و ایرانیتی وجود داشت که در آن نیز مقادیری جنس چیده شده بود.

آتش سوزی هولناک شب گذشته در خیابان ولیعصر

ملکی عنوان کرد: در زمان حضور آتش‌نشانان در محل حادثه، انبار مذکور داخل حیاط و بخشهایی از هر سه طبقه دچار آتش‌سوزی شده و اطلاعات اولیه حاکی از آن بود در طبقه آخر افرادی گرفتار هستند که آتش‌نشانان در همان وضعیت همزمان با خاموش کردن آتش، از میان حجم دود غلیظ در راهروها و شعله‌های آتش عبور کرده و خود را به طبقه بالایی رساندند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران تصریح کرد: آتش‌نشانان موفق به خارج کردن یک آقا و یک پسر نوجوان حدوداً 12 تا 13 ساله از میان شعله‌ها آتش شدند، این دو نفر در همان کارگاه در طبقه سوم مشغول کار بودند که دچار مصدومیت شده و تحویل عوامل اورژانس شدند البته وضعیت مرد جوان کمی وخیم‌تر بود.

وی با اشاره به سرایت آتش به بخشهای از سقفهای شیروانی نیز، متذکر شد: با عملیات و حضور به موقع آتش‌نشانان، خوشبختانه از سرایت آتش به ساختمانهای مجاور جلوگیری به عمل آمد.

به گفته ملکی، در ساختمانهایی که کارگاه‌های اینچنینی مانند تولید چرم و کیف و کفش وجود دارد، به دلیل وجود مواد قابل اشتعال از جمله چرم، کارتن، مقوا، دبه‌ها و گالنهای چسب و بعضاً حلالهایی مانند تینر، ریسک خطر بالا می‌رود، در برخی مواقع مخصوصاً روزهای سرد سال، چسبها بسیار سفت شده که برای گرم و رقیق‌تر شدن، این مواد را روی آتش قرار می‌دهند یا از محلولهای اینچنینی مانند بنزین و تینر استفاده می‌کنند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران یادآور شد: از افرادی که در این حرفه مشغول کار هستند، می‌خواهم تمهیدات ایمنی لازم را به کار ببندند، در صورت استفاده از مایعاتی مانند تینر، بنزین و حتی چسبها، سریعاً در ظروف را ببندند، حداقل یک در و پنجره را باز بگذارند تا ضمن گردش هوا، از تجمع بخارات قابل اشتعال جلوگیری شود.

وی بیان کرد: همچنین در صورت استفاده از بخاری و لوازم گرمایشی تمهیدات ایمنی لازم را حتماً مدنظر قرار دهند زیرا حتی بخارات حلالهای مایع مانند تینر و بنزین با کوچکترین حرارت، جرقه یا شعله قابلیت اشتعال و انفجار در پی دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خیابان آتش سوزی

آتش سوزی خیابان

آتش خیابان

 

آیا این خبر مفید بود؟