فیلم دیده نشده از تیراندازی تروریستی اهواز / لحظه به لحظه از نمای بالا!
حجم ویدیو: 50.13M | مدت زمان ویدیو: 00:06:52

به گزارش رکنا ، مراسم سالروز آغاز هفته دفاع مقدس و برگزاری رژه در اهواز به صورت عادی برگزار نشد چرا که ساعت ۹ صبح روز شنبه ۳۱ شهریور ۹۷ و همزمان با رژه نیرو‌های مسلح در بلوار قدس اهواز یک حادثه تروریستی رخ داد.

برگزاری مراسم رژه، وجه مشترک این مراسم در سراسر کشور بود به طوری که همزمان با آغاز رژه نیرو‌های مسلح در کشور، رژه شناور‌های سطحی سبک و سنگین و زیرسطحی نیرو‌های ارتش و سپاه در آب‌های خلیج فارس و دریای عمان برگزار شد.

همچنین در بندرعباس جنگنده‌های سوخو ۲۲، توکانو و وای ۱۲ نیروی هوافضای سپاه در آسمان خلیج فارس رژه رفتند و در این مراسم ۶ فروند جنگنده سوخو ۲۲، چهار فروند توکانو و سه فروند وای ۱۲ به همراه ۹ فروند جنگنده اف ۴ و چهار فروند میراژ نیروی هوایی ارتش به اجرای رژه هوایی پرداختند.

رژه خونین اهواز در سال 97

اما مراسم سالروز آغاز هفته دفاع مقدس و برگزاری رژه در اهواز به صورت عادی برگزار نشد چرا که ساعت ۹ صبح روز شنبه ۳۱ شهریور ۹۷ و همزمان با رژه نیرو‌های مسلح در بلوار قدس اهواز یک حادثه تروریستی رخ داد.

تروریست‌هایی که به دختر خردسال و جانباز ویلچری هم رحم نکردند

طبق گفته سردار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح ۴ تروریست که از چند روز قبل از رژه نیرو‌های مسلح، سلاح‌هایی را در یک پارک واقع در نزدیکی منطقه رژه مخفی کرده بودند، در پوشش مردمی خودشان را به محل رژه نیرو‌های مسلح نزدیک کردند و با سلاح‌های کلاشینکف خود، مردمی را که برای تماشای رژه آمده بودند به رگبار بستند. در بین شهدای عزیز این حمله تروریستی در اهواز، دختربچه با سن و سال کم و جانباز ویلچری هم وجود داشت.

هلاکت هر چهار تروریست

سردار شکارچی با بیان اینکه تعدادی از تیر‌های تروریست‌ها از بین تماشاچیان و مردم، به نیرو‌های رژه‌رونده و مجریان مراسم اصابت کرد، گفت: پس از این حمله کور تروریست‌ها، نیرو‌های امنیتی حاضر در محل مراسم، عکس العمل سریع و قاطعی را از خود نشان دادند. علی‌رغم اینکه مردم در منطقه رژه نیرو‌های مسلح حضور داشتند، نیرو‌های امنیتی با دقت و سرعت عمل بالا، ۳ تروریست را درجا در همان منطقه به درک واصل کردند و یک نفر را هم که مجروح شده بود دستگیر کردند که البته این تروریست هم به دلیل شدت جراجات در بیمارستان به درک واصل شد.

وابستگی تروریست‌ها به سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی

طبق گفته سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، عاملین عملیات تروریستی روز شنبه ۳۱ شهریور ۹۷ در رژه نیرو‌های مسلح در اهواز وابسته به سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و موساد بودند. آنان در دو کشور حاشیه خلیج فارس پشتیبانی مالی و تسلیحاتی شده‌ و در این کشور‌ها آموزش دیده و سازماندهی شده‌ بودند.

الاحوازیه فقط یک برچسب است

سردار شکارچی در همان روز شنبه ۳۱ شهریور ۹۷ که حادثه تروریستی در رژه اهواز رخ داد، در پاسخ به سوالی درباره اینکه برخی عامل حادثه تروریستی اهواز را الاحوازیه و برخی داعش اعلام می‌کنند، گفت: الاحوازیه فقط یک برچسب است و در چنین اندازه‌ای نیست. تروریست‌ها مستقیما توسط اسرائیل و آمریکا و کشور‌های حامی آن‌ها در منطقه هدایت می‌شوند. داعش هرگز جای پایی در کشور ما ندارد.

تروریست‌های استخدام شده

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به این حمله تروریستی در فضای مجازی نوشت: تروریست‌های استخدام شده، آموزش دیده و تامین شده توسط یک رژیم خارجی به اهواز حمله کردند. ایران حامیان تروریسم در منطقه و اربابان آنها آمریکا را برای چنین حملاتی مسئول می‌داند. ایران، در دفاع از ایرانیان، قاطعانه و صریح پاسخ خواهد داد.

اقدام بی‌شرمانه شبکه وابسته به سعودی

حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس نیز به اقدام تروریست‌پرورانه شبکه تلویزیونی «ایران اینترنشنال» واکنش نشان داد و در فضای مجازی نوشت: شبکه ایران اینترنشنال در اقدامی بی‌شرمانه مصاحبه‌ای از سخنگوی گروه تروریستی که روز شنبه ۳۱ شهریور ۹۷ افراد زیادی را به خاک و خون کشید پخش کرد. سفارت ایران در لندن ضمن محکومیت این اقدام، برخورد جدی نهاد نظارتی در انگلیس( آفکام) با این اقدام به عنوان ترویج تروریسم و خشونت را پیگیری فوری می‌کند.

اما عناصر گروهک تجزیه‌طلب و تروریستی که روز شنبه ۳۱ شهریور ۹۷ با تیراندازی کور، حدود ۳۰ تن از فرزندان ایران اسلامی را در اهواز شهید کردند، در کدام مناطق مستقر بوده و به چه رژیم‌هایی متصل‌ بودند؟ سرکرده این گروهک تروریستی چه کسی است؟ اقدامات این تروریست‌ها و تجزیه طلب‌‎ها، چه بوده است؟

یک گروهک دون پایه

قطعا گروهک تجزیه‌طلب و تروریستی الاحوازی بسیار حقیرتر و دون‌پایه‌تر از آن است که کوچکترین تهدیدی برای امنیت پایدار کشور جمهوری اسلامی ایران باشد و این فضاسازی و تبلیغ از سوی حامیان خارج نشین تکفیری‌ها و تروریست‌ها و تجزیه‌طلب‌هاست که سعی دارند صرفا یک گروهک بسیار حقیر و دون پایه را عامل حمله تروریستی به اهواز معرفی کنند.

رژیم صهیونیستی، آمریکا و مرتجعین منطقه؛ منشاء گروهک‌های تروریستی

سردار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح شنبه شب ۳۱ شهریور ۹۷ در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، گفت که «منشاء گروهک‌های تروریستی، رژیم صهیونیستی و آمریکا و کشورهای مزدور و مرتجع منطقه است و برای ما تفاوتی ندارد که عاملان حمله تروریستی اهواز جزء کدامیک از گروهک‌ها هستند. همه آنها تکفیری‌اند و توسط آمریکا و صهیونیست‌ها و مرتجعین منطقه تجهیز و تسلیح می‌شوند تا مردم بیگناه ما را به خاک و خون بکشند».

گروهکی تروریستی با عناصر پراکنده

اما آنچه مشخص است اینکه گروهک تروریستی و تجزیه‌طلبی که روز شنبه ۳۱ شهریور ۹۷ به روی مردم اهواز تیراندازی کور کرد، وابستگی کاملی به دولت‌های مرتجع و دست نشانده آمریکا در منطقه دارد. این گروهک سازمان مشخصی ندارد و صرفا از عده‌ای عنصر تروریستی پراکنده برخوردار است که هر ازگاهی با دستور صادره از سوی دشمنان ملت ایران، اقدام به عملیات ایذایی علیه کشور و مردم ما می‌کنند.

غرب، میزبان سرکردگان الاحوازی

هسته اصلی گروهک تروریستی و تجزیه طلب الاحوازی همچون بسیاری از گروهک‌هایی که دستانشان به خون مردم ایران آلوده است، سر در آخور غرب دارد و سرکردگان این گروهک سال‌هاست در کشورهای غربی زندگی می‌کنند و از آنجا فرامین اربابانشان برای به قتل رساندن مردم ایران و تهدید و تحدید امنیت ایران اسلامی را دنبال می‌کنند. هلند، دانمارک و انگلیس سه کشور اروپایی هستند که سالهاست از سرکردگان گروهک تروریستی و تجزیه طلبی که عناصرش روز شنبه ۳۱ شهریور ۹۷ در اهواز به کودک چهار ساله نیز رحم نکردند، پذیرایی می‌کنند.

شامگاه شنبه ۳۱ شهریور ۹۷ نیز سفرای هلند و دانمارک و کاردار موقت انگلیس در غیاب سفیر به وزارت امور خارجه احضار شدند. بیشتر

انگلیس و هدف تجزیه ایران

مقر اصلی این تجزیه‌طلبان و تروریست‌ها که گرایشات ضاله وهابی نیز دارند در لندن پایتخت انگلیس است. این تشکیلات ضدایرانی با سناریو سازی انگلیس، درصدد هستند که ایران را تجزیه کنند. از عمده اقدامات تروریستی این گروهک می‌توان به بمب گذاری بانک سامان اهواز، منابع طبیعی اهواز، انفجار در خطوط لوله نفت و ده‌ها مورد بمب گذاری، ترور و سرقت مسلحانه اشاره کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟