6 شهر ایران بر مدار قرمز کرونایی + جزئیات

به گزارش رکنا، سرپرست علوم پزشکی اهواز گفت: در حال حاضر استان در وضعیت هشدار و 6 شهرستان در حالت قرمز قرار دارند.

خوزستان دوباره بر مدار هشدار/ 6 شهرستان با وضعیت قرمز

 فرهاد ابول‌نژادیان، سرپرست علوم پزشکی اهواز امروز پس از پایان ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر استان در وضعیت هشدار و ۶ شهرستان در حالت قرمز قرار دارند که در این شهرها حدود دو میلیون نفر از جمعیت استان ساکن است.

وی افزود: تلاش‌های زیادی از طرف ستاد کرونای استان در حال انجام است تا رعایت پروتکل‌های بهداشتی که در این شهرها تا حدودی کم‌رنگ شده بود بیشتر مورد توجه قرار بگیرد و مردم برای برگشتن وضعیت به روال عادی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

سرپرست علوم پزشکی اهواز در رابطه با نحوه کنترل شهرهای قرمز استان بیان کرد: همکاران ما در حوزه بهداشت نیز در حال بیماریابی و غربالگری با گستره‌ی ویژه‌ در این ۶ شهرستان هستند تا انشالله بتوانیم مانع افزایش آمار موارد بستری شویم.

وی در پاسخ به وضعیت حوزه بیمارستانی افزود:هرچند فشار مضاعفی به همکاران درمان وارد آمده و خواهد شد اما آن‌های پای کار هستند و خود را خدمتگذار مردم می‌دانند و بیمارستان‌های استان آمادگی پذیرش بیماران را دارند، تخت‌های icu و بخش‌های عادی نیز مجهز هستند.

ابول‌نژادیان خطاب به مردم عنوان کرد: از همه مردم عزیز خواهش می‌کنیم برای اینکه همکاران حوزه بهداشت و درمان ما بیش از این به زحمت نیفتند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و استفاده از ماسک را که در حاشیه شهرها کم‌تر شده جدی بگیرند.

وی افزود: تلاش‌ها باید در راستای رعایت فاصله‌گذاری‌ها و کاهش شرکت در اجتماع‌ها باشد تا با امید بر خدا بتوانیم از این وضعیت عبور کنیم.

سرپرست علوم پزشکی اهواز گفت: آمار قطعی فوتی در استان برای امروز ۵ نفر بود؛ خدا را شاکریم که آمار در استان تک رقمی است اما یادمان باشد که این روزها بیماران جوان‌تری به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه می‌کنند و بیماران بدحال‌تر هستند.

وی افزود: در حال حاضر ما بیش از آنکه به تخت عادی نیاز داشته باشیم به تخت آی سی یو در بیمارستان‌ها نیاز داریم اما تمهیدات زیادی را اندیشیدیم و دستگاه‌های اکسیژن‌ساز فراوانی را در این مدت وارد چرخه کار کردیم.

ابول‌نژادیان عنوان کرد: آخرین داروهایی که در پروتکل‌های روز دنیا اعلام شده در حال استفاده در بیمارستان‌های استان است و دپوی دارویی نیز انجام شده و مشکلی از این نظر نداریم.

وی افزود: واکسن آنفلوانزا هنوز وارد کشور نشده اما به محض ورود به کشور سهمیه استان خوزستان تعیین شده و در فاز اول آن را در اختیار افراد بالای ۶۰ سال و افراد با بیماری زمینه‌ای قرار می‌دهیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟