درگذشت نویسنده فارست گامپ در 77 سالگی

به گزارش رکنا ، فرماندار ایالت آلاباما خبر مرگ گروم را در صفحه توییتر خود تایید کرد و او را یکی از روزنامه‌نگاران برجسته و نویسندگان برتر تاریخ ایالات متحده در این ایالت لقب داد. دانشگاه آلاباما هم اعلام کرد یکی از اسطوره‌های خود را از دست داده است. گروم پس از گرفتن مدرک خود از دانشگاه آلاباما، وارد ارتش آمریکا شد و در یک تور نظامی در جنگ ویتنام هم شرکت کرد.

افتخارات هنری وینستن گروم

او «فارست گامپ» را در ۱۹۸۵ نوشت و کتاب یک سال بعد منتشر شد. رابرت زمکیس در ۱۹۹۴ یک اقتباس سینمایی بسیار موفق از این کتاب انجام داد که بیش از ۶۸۰ میلیون دلار در دنیا فروخت. «فارست گامپ» با بازی هنکس، سالی فیلد و رابین رایت برنده شش جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد و سه جایزه گلدن گلوب شد. ماجرا از زبان شخصیتی به نام فارست گامپ روایت می‌شد که در ظاهر عقب‌افتاده بود اما با قلب مهربانش دنیا را تسخیر کرد.

گروم یک دهه پس از «فارست گامپ» دنباله‌ای بر آن نوشت به نام «گامپ و شرکا» که البته نتوانست موفقیت کتاب اول را تکرار کند. او که خبرنگاری و گزارشگری را هم تجربه کرده بود، دستی هم در دنیای روایت‌های غیرداستانی داشت و یک کتاب درباره جنگ‌های داخلی آمریکا نوشت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟