صراف فراری شیرازی در ترکیه دستگیر و به ایران تحویل شد / او 200 میلیارد تومان به جیب زده بود

به گزارش رکنا،روابط عمومی دادگستری استان فارس چهارشنبه شب اعلام کرد : این کلاهبردار دو سال قبل و در جریان نوسانات ارزی کشور پس از عدم اجرای تعهدات خود در قبال سرمایه گذاران متواری شد .

وی پس از دستگیری در پی اقامت غیر مجاز ترکیه با تلاش دیپلماتیک جهت پیگیری قضایی پرونده به کشور بازگردانده شد.

حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس هم از بازداشت متهمی خبر داد که از دو سال قبل با کلاهبرداری از تعدادی از شهروندان از کشور گریخته بود و بیان کرد: فردی در شیراز با راه اندازی یک صرافی غیرمجاز مقادیر زیادی در حدود ۲۰۰ میلیارد تومان وجه از شهروندان کلاهبرداری کرده و از کشور به مقصد ترکیه گریخته بود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس خاطرنشان کرد: از آنجایی که این فرد به ترکیه ورود غیرمجاز داشته در آنجا بازداشت شد و در حال رایزنی بودیم تا این فرد به کشور استرداد شود.

وی تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده از ناحیه دادستانی کل کشور، وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری، مکاتبات عدیده‌ای برای استرداد این فرد صورت گرفت؛ این در حالی بود که متهم در کشور ترکیه مدعی بود که جرم وی سیاسی است و با این ادعا مانع استرداد خود به کشور شده بود.

آسیابی با تاکید بر اینکه پرونده این شخص جزو پرونده‌های ویژه‌ای بود که از ناحیه دستگاه قضایی پیگیری می‌شده است، گفت: با پیگیری‌هایی که انجام شد به ویژه با پیگیری اداره کل امور بین الملل قوه قضاییه، متهم امروز وارد مرز ایران شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس با بیان اینکه متهم حدود دو سال متواری بوده و شکات متعددی داشته است، گفت: متهم از طریق مرز بازرگان وارد کشور شده و در حال انتقال به شیراز است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟