نخستین فیلم از زلزله رامیان / افزایش تعداد مصدومان
حجم ویدیو: 2.90M | مدت زمان ویدیو: 00:00:23

به گزارش رکنا، «محمد باقر محمدی» معاون عملیات سازمان امداد و نجات کشور گفت: در ساعت ۰۲:۰۴ بامداد زمین‌لرزه‌ای به بزگی ۵.۱ در مقیاس ریشتر شهرستان رامیان (روستاهای تحت تاثیر حادثه؛ قورچای-الهادی-ویرو-باقرآباد-سیدکلاته-رضی-کشکک-پاقلعه-رجن-ملچ آرام-جوزچال-پل آرام) را لرزاند.

وی با بیان اینکه این زمین‌لرزه در عمق ۹ کیلومتری زمین بود، ادامه داد: ۱۶ تیم شامل ۵۱ نفر به مناطق زلزله‌زده اعزام شده‌اند و در حال حاضر ۱۰ تیم آنکال که شامل ۴۰ نفر هستند، در منطقه حضور دارند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات کشور خاطرنشان کرد: ۳ دستگاه آمبولانس، ۶ دستگاه کمک دارسبک، یک دستگاه موتورسیکلت به همراه اتوبوس آمبولانس اورژانس به محل زلزله اعزام شده است. ۱۰ نفر شامل ۷ نفر در روستای قورچای و ۳ نفر در روستای الهادی دچار مصدومیت شده‌اند.

محمدی تصریح کرد: ۳۰ نفر نیز در روستای قورچای از مرحله نجات خارج و وارد مرحله امدادرسانی واسکان اضطراری شده‌اند.

وی ادامه داد: طبق گزارش تیم اعزامی به منطقه ویرو، راه‌های مواصلاتی به این روستا به دلیل ریزش بسته شده است و در مرحله ارزیابی منطقه است. درباره سایر روستاهای متاثر از حادثه شامل باقرآباد- سیدکلاته- پاقلعه- رجن و کشکک و روستاهای محور خوش ییلاق (کاشیدار-تیل آباد-سیب چال-نرگس چال-وامنان-وطن-فارسیان-سوسرا-غزنوی- مهدی آباد-نراب) پس از تماس تلفنی با دهیاران روستا خوشبختانه گزارشی اعلام نشده است.

همچنین به گفته «مجتبی خالدی» سخنگوی اورژانس کشور به تعدادی از منازل مسکونی خسارت جزیی وارد شده و برق روستای ویرو همچنان قطع است.

فرماندار رامیان گفت:  ۸ نفر از مصدومان زمین‌لرزه بامداد امروز در این شهرستان به مراکز درمانی منتقل و حدود ۱۴ نفر نیز در محل به‌صورت سرپایی درمان شدند.

 بیشترین میزان خسارت‌ منازل مسکونی را در روستای قورچای و بعد از آن ویرو داشتیم.

 براساس برآورد اولیه، ۳۵ تا ۴۰ واحد مسکونی بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت دیدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟