تکرار حادثه تلخ / مرگ یک کودک خردسال دیگر در کانال آب شهر ری

به گزارش رکنا، ساعتی قبل پیکر بی‌جان علی؛ کودکی چهارساله با تلاش عوامل آتش‌نشانی از کانال آب ری ـ ورامین در محدوده جاده حصارامیر به قیامدشت، خارج شد.

سید جلال ملکی درباره جزئیات این حادثه  گفت: حدود ساعت 13:15 امروز حادثه سقوط یک کودک داخل کانال آب در محدوده مذکور به سامانه 125 آتش‌نشانی تهران اعلام شد که آتش‌نشانان تهرانی به عنوان نیروی کمکی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران افزود: محل حادثه یک کانال آب است که ظاهراً کاربری آبیاری و کشاورزی دارد، در محل حادثه عوامل آتش‌نشانی پاکدشت، حصارامیر و نیروهای هلال‌احمر نیز حضور داشتند.

دومین سقوط مرگبار کودکان به کانالهای آب جنوب تهران

وی تصریح کرد: آتش‌نشانان تهرانی در سه نقطه از این کانال اقدام به برپایی کارگاه مهار کردند که در کارگاه سوم متأسفانه جسد کودک چهارساله‌ای را پیدا و از آب خارج کردند.

ملکی با بیان اینکه در چند وقت گذشته نیز شاهد حوادثی اینچنینی بوده‌ایم، متذکر شد: متولیان این کانالهای آب باید نسبت به ایمن‌سازی محدوده کانالها اقدام کنند تا شاهد حوادث تلخ اینچنینی نباشیم.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران یادآور شد: در اطراف کانالهای مذکور، بعضاً مناطق مسکونی وجود دارد و هر از چندگاهی متأسفانه شاهد سقوط کودکان یا دیگر افراد به این کانالها هستیم.

روز 16 مرداد جاری نیز کودکی پنج ساله به نام امیرعلی در کانال انتقال آب تصفیه‌خانه جنوب تهران به ورامین در محدوده روستای امین‌آباد بخش مرکزی شهرستان ری، سقوط کرد و ساعاتی بعد پیکر بی‌جان این کودک از آب خارج شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟