حمله به تکنسین اورژانس توسط همراه بیمار در نیشابور

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور از ضرب و شتم پرسنل اورژانس 115 توسط همراهیان مصدوم خبر داد.

به گزارش رکنا، مصطفی افشار نیک گفت: در ساعت 22:05 چهارشنبه بیست و دوم مرداد ماه در پی تماس با مرکز ارتباطات اورژانس 115 نیشابور مبنی بر تصادف موتورسیکلت با خودرو سواری در خیابان فردوسی شمالی، بلافاصله آمبولانس پایگاه شش شهری اورژانس به محل حادثه اعزام شد.

او ادامه داد: تیم اعزامی اورژانس ۱۱۵، در سریع‌ترین زمان در صحنه تصادف حاضر و مصدوم پس از ثابت سازی سرو گردن و ستون مهرها به داخل آمبولانس منتقل می شود با توجه به وضعیت جسمانی مصدوم، و وجود خون و ترشحات داخل دهان مصدوم، مدیریت راه هوایی و خروج ترشحات در اولویت کارشناس اورژانس قرار می گیرد که در همین حین همراهی بیمار با فحاشی و الفاظ رکیک به تکنسین حمله ور می شود.

افشارنیک افزود: متاسفانه در این حادثه کارشناس اورژانس 115 از ناحیه سر، صورت و چشم مورد آسیب جدی قرار میگیرد و علی رغم وضعیت جسمانی نامناسب به مصدوم رسیدگی می کند و مصدوم را تحت مراقبت به مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی 22 بهمن منتقل می کنند.

ضرب و شتم پرسنل اورژانس 115 نیشابور هنگام خدمات‌رسانی

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور با اشاره به روزهای سخت اورژانس در مقابله با بیماری کرونا و افزایش فشار ماموریت های کارکنان اورژانس 115 و از خودگذشتگی و ایثار کارشناسان اورژانس در ارائه خدمات درمانی بیست و چهار ساعته به مددجویان، در مورد ضرب و شتم پرسنل خدوم اورژانس، به‌خصوص در حین خدمت‌رسانی، از مراجع قضایی پیگیری موضوع تا حصول نتیجه و اعمال مجازات قانونی را خواستار شد.

او یادآور شد: پیگیری این حادثه از طریق حراست و امور حقوقی دانشکده در دستور کار قرار گرفته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟