عروسی هایی که بوی مرگ و رنج می دهند / وضعیت قرمز کرونا در ایلام

در شرایط قرمز ابتلا به کرونا ویروس ایلام، هستند کسانی که با نادیده گرفتن این شرایط با برگزاری مراسم عروسی، مردم را به مرگ و درد و رنج دعوت می‌کنند.

به گزارش رکنا، در حالی که در استان ایلام، کرونا همچنان پیشتازی می‌کند و مردم این دیار را راهی بیمارستان‌ها و برخی را نیز به کام مرگ می‌کشاند، اما هستند شهروندانی که در این ایام بساط میهمانی‌ها و عروسی‌ها برپا می‌کنند. به توصیه‌ها و نکات بهداشتی بی‌توجهند و این بی‌توجهی بسیاری را راهی بیمارستان و به کام مرگ می‌کشاند. غافل از اینکه اگر حتی یک نفر در این‌گونه مراسم به این بیماری مبتلا شود، حق‌الناسی است که بر گردن برگزارکنندگان می‌ماند.

بررسی‌های کارشناسان امر درمان نیز نشان از آن دارد که اکثر کسانی که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، در اماکن عمومی مانند مراسم عروسی و عزا و یا دورهمی‌های خانوادگی شرکت کرده‌اند و شرکت آنان موجب آن شده است تا ابتلای خوشه‌ای ویروس کرونا حادث شود.

شرایط قرمز کرونایی در ایلام

به‌واقع برگزارکنندگان این‌گونه مراسم با نادیده گرفتن خطرات ابتلا به ویروس کرونا، نکات بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی مرگ و رنج را به‌جای شادی به میهمانان خود هدیه می‌کنند و میهمانان نیز جان خود را برای شرکت در دورهمی هایی به این شکل در خطر مرگ قرار می‌دهند.

محمد کریمیان با اشاره به تأثیر مراسم عروسی و عزا در انتشار سریع کرونا ویروس در استان ایلام گفت: دوری از برگزاری مراسم و دورهمی‌ها بسیار مهم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در ادامه افزود: بررسی‌ها حکایت از آن دارد که ابتلای خانوادگی و افزایش تعداد مبتلایان در بازده زمانی کوتاه از یک خانواده و یک فامیل به خاطر حضور در مراسم عروسی و یا عزا بوده است.

 عروسی‌هایی که ایلامی ها را به "مرگ، درد و رنج" دعوت می‌کنند

او همراهی مردم را عامل فائق آمدن بر وضعیت قرمز کرونا در استان ایلام نام برد و اضافه کرد: نتیجه‌بخش بودن تمام محدودیت‌ها، نکات مستلزم همراهی و همکاری مردم است.

کریمیان به آن دسته از شهروندان ایلامی که کرونا ویروس را شوخی گرفته و از پی آمده‌ای آن غافل‌ هستند، گفت: غفلت شما مرگ، رنج و درد سایر شهروندان را در پی دارد، وجدان خود را قاضی کنید و با توجه به وظیفه اجتماعی خود برای نجات جان خود و دیگران، مسئولانه رفتار کنید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟