تلاش برای دستگیری حفاران فراری گرگان /آنها در شب پا به فرار گذاشتند

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان از دستگیری حفار غیرمجاز به‌همراه ۱۲ قلم اموال تاریخی مربوط به دوره اسلامی در یکی از بنا‌های بافت تاریخی گرگان (استرآباد) خبر داد.

به‌گزارش رکنا، احمد تجری در تشریح این خبر اعلام کرد: در پی گزارش دوستداران میراث‌فرهنگی مبنی بر حفاری غیرمجاز توسط افراد سودجو در بنایی تاریخی در بافت تاریخی گرگان (استرآباد)، موضوع در دستور کار پایگاه عملیاتی مرکز یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان قرار گرفت.

او ادامه داد: مأموران یگان حفاظت میراث‌فرهنگی با همکاری کلانتری ۱۲ گرگان و پس از کسب نیابت قضایی به محل اعزام شدند و پس از انجام عملیاتی موفق شدند در شامگاه دوشنبه ۲۳ تیرماه علاوه بر دستگیری یک نفر از حفاران غیرمجاز در حین ارتکاب جرم، ۱۲ قلم اموال تاریخی شامل ۵ عدد ظروف سفالی، ۱ صندوقچه چوبی، ۲ عدد مصنوعات سنگی، ۲ عدد نسخه خطی و ۲ قلم ظروف مسی را نیز کشف و ضبط کنند.

دستگیری حفار غیرمجاز و کشف ۱۲ قلم اموال تاریخی در گرگان

مدیرکل میراث‌فرهنگی گلستان افزود: فرد دستگیر شده به‌همراه اقلام تاریخی و ادوات حفاری غیرمجاز برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

تجری اضافه کرد: دو نفر از حفاران غیرمجاز با استفاده از تاریکی شب متواری‌شده که تحقیقات لازم برای دستگیری آنان از سوی مراجع انتظامی ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟