2 مقصر بزرگ انفجار کلینیک سینا اطهر در تجریش / سازمان بازرسی کشور اعلام کرد + عکس و فیلم
حجم ویدیو: 17.69M | مدت زمان ویدیو: 00:02:04

به گزارش رکنا، رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره در مورد حادثه کلینیک سینا تهران، از قصور شهرداری تهران و وزارت بهداشت نسبت به نظارت بر تغییر کاربری محل کلینیک بدون در نظر گرفتن ملاحظات ایمنی خبر داد.

در اثر انفجار و آتش‌سوزی در کلینیک سینا تجریش در شمال تهران ۱۵ زن و چهار مرد کشته و ۱۴ نفر دیگر زخمی شدند. حادثه حوالی ساعت ۲۱ شامگاه سه‌شنبه ۱۰ تیرماه به وقت تهران رخ داد. برای چهار نفر حکم بازداشت صادر شده است.

تصاویر جانباختگان حادثه کلینیک

انفجار کلینیک سینا در تجریش تهران

حادثه حوالی ساعت ۲۱ شامگاه سه‌شنبه ۱۰ تیرماه رخ داد. در ساعات اولیه حادثه اعلام شد که تنها چند نفر زخمی و شمار زیادی از حاضران در کلینک نجات داده شده‌اند. اما رفته رفته خبرها حاکی از وقوع یک فاجعه بود.

در زمان وقوع انفجار و آتش‌سوزی دست‌کم ۲۵ نفر در ساختمان پنج‌طبقه کلینیک سینا حضور داشتند. اغلب کسانی که در طبقه آخر و در اتاق‌هاى جراحى بودند، جان خود را از دست داده‌اند.

انفجار در کلینیک سینا

مرگ تلخ کادر درمان سینا

به گزارش اداره کل پزشکی قانونی استان تهران، اجساد ۱۸ تن از جانباختگان حادثه برای تعیین علت فوت به مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده که پس از بررسی و احراز هویت با دستور مقام قضایی اجساد تحویل بستگان درجه اول خواهد شد.

بنا بر گزارش‌ها، بیش از نیمی از جان‌باختگان پزشکان و کادر اتاق عمل است.

آتش سوزی کلینیک سینا (1)

علت حادثه، نشت گاز و اتصال برق نبود

علت وقوع حادثه بر اساس بررسی‌های اولیه نشت گاز و اتصالی کابل برق بوده است اما مدیرکل مدیریت بحران استان تهران اعلام کرد که علت حادثه نشت گاز و اتصال برق نبوده است.

آتش سوزی کلینیک سینا (2)

صدور حکم بازداشت برای چهار نفر

کیوان ظهیری، رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از صدور حکم بازداشت برای چهار نفر خبر داد. به گفته ظهیری، یکی از این افراد که در محل حضور داشت، بازداشت شده و دستگیری سه نفر دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟