مرگ های کرونایی در عروسی های زیرزمینی / در اردبیل چه خبر است؟

مراسم‌های مرگبار زیرزمینی شده است.متاسفانه آمارهای فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در استان اردبیل رو به رشد است و با وجود تعطیلی تالارها و مساجد، همچنان مراسم عروسی و عزا در پارکینگ آپارتمان ها و منازل بدون رعایت دستورالعملهای بهداشتی برگزار می شود.

در مدتی که از ورود ویروس کرونا به ایران میگذرد هر روز شاهد چهره جدیدی از این ویروس و رقص آن در معابر شهری هستیم.

به گزارش رکنا ، وقتی با مردم صحبت می کنیم در کلام اکثر آنها ترس از ابتلا به کرونا ویروس وجود دارد، اما با این وجود علاقه یا رغبت زیادی به رعایت فاصله اجتماعی یا گذشتن از برخی خواسته‌های شخصی خود ندارند و ترجیح می‌دهند مراسم عزا و عروسی خود را برگزار کنند، آن هم در شرایطی که این مراسم‌ها یکی از جاهایی است که بیشتر افراد در آنها مبتلا می‌شوند، ولی بخاطر برخی بدعت‌ها و عرف غلطی که نکند دیگران بگویند فلانی برای اقوام خود مراسم نگرفت و یا هر آدمی در طول عمرش یکبار مراسم عروسی میگیرد از خواسته خود نمی‌گذرند و مراسم‌های مرگباری را برای خود و اقوام خود تدارک می‌بینند.

عروسی های کرونایی بلای جان مهمانان

همین تدارکات عزا و عروسی در روزهای اخیر استان اردبیل را به شرایط هشدار و قرمز کشانده و دوباره باعث فعال شدن 9 بخش کرونا در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان اردبیل شده است.

بهروز ندایی معاون استاندار اردبیل در جلسه بررسی ظرفیتهای بسیج استان در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، افزایش مبتلایان و فوتی‌های کرونا را نگران کننده دانست و گفت: مردم باید پروتکلهای بهداشتی را رعایت و حساسیت بیشتری نسبت به آن بخرج دهند.

وی ادامه داد: متاسفانه آمارهای فوتی ها و مبتلایان به کرونا در استان رو به رشد است و با وجود تعطیلی تالارها و مساجد، همچنان مراسم عروسی و عزا در پارکینگ آپارتمانها و منازل بدون رعایت دستورالعملهای بهداشتی برگزار میشود.

به گفته معاون استاندار اردبیل، براساس آمار و تحقیقات انجام گرفته برگزاری مراسم عروسی و تجمعات، عمده علت ابتلای مردم به ویروس کرونا است و امیدواریم مردم راضی نشوند برگزاری مراسم عروسی به عزای خانوادهای بدل شود.

ندایی هشدار داد؛ بیماری منحوس کرونا اگر در فصل تابستان کنترل نشود و استان به وضعیت سفید باز نگردد، با آغاز فصل پاییز و شیوع بیماری فصلی آنفلوانزا، با بحران جدی روبرو خواهیم شد و بی احتیاطی و بی توجهی به پروتکلهای بهداشتی در ایام جاری و ماههای پیش رو خسارت جبران ناپذیر جانی و مالی را متوجه استان خواهد کرد.

زنگ هشدار کرونا در اردبیل

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به اینکه زنگ هشدار در اردبیل به صدا در آمده، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در استان اردبیل شاهد به صدا درآمدن زنگ‌های هشدار و ورود استان به وضعیت قرمز از لحاظ شیوع کرونا هستیم که باید موارد بهداشتی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه تعداد کثیری از کادر درمانی استان اردبیل به کرونا مبتلا شده اند، ادامه داد: در حال حاضر در تمامی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان اردبیل شاهد کاهش کادر درمانی، پرستار و پزشک هستیم که یکی از مهم‌ترین دلایل آن ابتلای تعداد کثیری از کادر درمانی استان به کرونا است.

حبیب‌زاده اضافه کرد: هم‌اکنون در سطح استان اردبیل شاهد تشدید شیوع بیماری کرونا در پی بی توجهی به طرح فاصله گذاری اجتماعی و شرکت در تجمعاتی همچون مراسمات عزا و عروسی هستیم و برای کاهش آمارهای موجود باید تلاش جدی صورت گیرد.

کرونا مراسم‌های مرگبار زیرزمینی را برپا کرده است

به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل همچنین در حال حاضر 9 بخش تخصصی کرونا برای درمان و ارائه خدمات بهداشتی به مبتلایان به این بیماری ویروسی در تمامی مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان اردبیل فعالیت می‌کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه درباره تعداد پرستاران با مشکل مواجه هستیم در تلاش هستیم تا بخش جدید آی سی یو بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل را نیز به زودی افتتاح کرده و به بهره‌برداری برسانیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟