علت انفجار شدید بامداد امروز در غرب تهران اعلام شد

به گزارش رکنا، ساعاتی قبل برخی کاربران فضای مجازی از شنیده شدن صدای انفجار در غرب تهران و مناطق گرمدره و شهر قدس خبر دادند که با بررسی های صورت گرفته این خبر توسط مقامات تایید شد.

صدای انفجار در تهران

ساعاتی قبل کاربران شبکه های اجتماعی از صدای انفجار بزرگی در استان تهران و مناطق گرمدره و شهر قدس خبر دادند.این کاربران هم‌چنین از قطع شدن برق شهر قدس خبر می‌دهند.

صدای مهیب ناشی از عملیات حفاری تونل

در توضیحات منتشر شده درخصوص صدای انفجار در گرمدره و شهرقدس این متن از مسلم عادی منتشر شد:

طبق بررسی ها صدای مهیب ناشی از عملیات حفاری تونل در محدوده طرح احداث بزرگراه شهید همت به کرج بوده است.

عادلی افزود: عملیات حفاری در ارتفاعات کلاک بالا واقع در شرق شهر کرج در حال انجام است.

وی اظهار داشت: به منظور رفاه و آسایش ساکنان محدوده بزرگراه در حال احداث از انجام عملیات حفاری انفجاری در شب جلوگیری خواهد شد.

البته بعداز از دقایقی مشخص شد که این مصاحبه که به عنوان توضیحات استانداری البرز درمورد صدای مهیب در گرمدره، در رسانه ها منتشر شده بود، مربوط به شهریور 1397 است و این توضیحات تکذیب شد.

برخی از کاربران توئیتر بدون وجود منبع موثق ادعا می کردند که این صدا مربوط به نیروگاه شهید منتظر قائم بوده است این مجموعه نیروگاه شهید منتظرقائم واقع در کیلومتر ۷ جاده کرج -ملارد، می باشد که در سال 1350 تأسیس شده است.انفجار در گرمدره

تصویر بالا که به عنوان انفجار در غرب تهران در حال انتشار است که توسط عده ای جهت برهم زدن آرامش مردم و اهداف ضد ایرانی منتشر گردیده است در واقع این تصویر مربوط به بمباران رژیم صهیونیستی در غزه می باشد.

گرمدره کجاست؟

گَرمدَرّه شهری است در استان البرز ایران. این شهر در بخش مرکزی از توابع شهرستان کرج قرار دارد.

جمعیت این شهر در سال ۱۳۹۰، برابر با ۱۳۲۴۸ نفر بوده‌است.ولی طی سالیان اخیر با توجه به افزایش قیمت آپارتمان در شهر تهران جمعیت عظیمی از تهران به سوی گرمدره و به خصوص شهرک شاهد واقع در گرمدره جنوبی سرازیر گردیده‌است و با توجه به ساخت و ساز اپارتمانهای نسبتاً لوکس و امکانات مناسب اطراف پارک بزرگ خانواده (امیر آباد) در این منطقه پیش‌بینی می‌شود این افزایش جمعیت همچنان ادامه داشته و همچنان قیمت آپارتمان را در این منطقه بالا و بالاتر برود.

شهر گرمدره از سال ۱۳۸۳ بنا به تصویب هیئت وزیران به سطح شهر ارتقاء یافت. حریم شهر گرمدره که عمدتاً از شمال به ارتفاعات البرز و از جنوب به باغ‌ها و اراضی مستعد کشاورزی محدوداست و در سایر نقاط زمین‌های آن کاربری صنعتی دارند.

شهر گرمدره در گذشته امکانات آبی خوبی نداشت و شهرداری آن با مشکل تأمین آب آشامیدنی ساکنان روبه‌رو بود. با این حال شهرداری گرمدره خبر از افتتاح چاه آب آشامیدنی در آستانهٔ چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران داده‌است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟