عملیات هوایی برای نجات کوهنورد ۵۰ ساله شمیرانی +  عکس

به گزارش رکنا، حسن فراهانی اظهار داشت: در پی اعلام حادثه از مرکز عملیات هلال احمر استان تهران، حوالی ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه امروز سیزدهم مبنی بر سقوط کوهنورد مذکور از ارتفاع حدوداً ۱۵ متری که منجر به مصدومیت وی شد، بلافاصله دو تیم عملیاتی از پایگاه امداد و نجات گردنه قوچک و دربند به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: پس از رسیدن امدادگران مشخص شد کوهنورد ۵۰ ساله به علت سقوط از ارتفاع دچار آسیب دیدگی شدید (مولتیپل تروما) از ناحیه سر وصورت، کمر و پای چپ شده بود که پس از اقدامات امدادی اولیه، تثبیت فیزیکی و مراقبت های پزشکی توسط تیم اعزامی به محل امن منتقل شد.
Qhqeo3KGMvkz

این مقام مسئول تصریح کرد: در نهایت با تلاش نجاتگران پایگاه‌های امداد و نجات هلال احمر شمیرانات، تیم امداد هوایی و پشتیبانی تیم واکنش سریع هلال احمر استان تهران، این عملیات پس از حدود چهار ساعت عملیات در شرایط سخت و صعب‌العبور، به اتمام رسید و مصدوم به بیمارستان فیاض بخش پایتخت انتقال دادند.

فراهانی با توجه به شرایط منطقه و حوادث متعددی که برای کوهنوردان و گردشگران رخ می‌دهد تأکید کرد: ورزشکاران و شهروندان نکات ایمنی را رعایت کنند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم.
شهروندان در صورت وقوع حادثه می‌توانند با شماره تماس ۱۱۲ جمعیت هلال احمر ارتباط برقرار کنند.
شمیرانات دارای ۵ پایگاه امداد و نجات در گردنه قوچک (ورودی لواسانات و رودبار قصران)، دربند، کلکچال، شیرپلا و نمایشگاه بین المللی است.
شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی متشکل از شهر شمیران (منطقه یک و شمال و شرق منطقه دو تهران) و دو بخش لواسانات و رودبار قصران در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع شده؛ این شهرستان دارای کوه‌ها، روددره ها و محل عبور رودخانه جاجرود به سد لتیان و به همین علت در تمامی فصول با استقبال چشمگیر گردشگران و کوهنوردان مواجه است‌.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟