عاقبت واریز 50 میلیون به حساب قلعه گنجی ها چه شد؟
حجم ویدیو: 2.86M | مدت زمان ویدیو: 00:00:23

به گزارش رکنا، فرماندار قلعه‌گنج گفت: تا این لحظه اطلاعاتی در خصوص علت و منشأ واریز 50 میلیون تومان به کارت‌های تعدادی از شهروندان این شهرستان هنوز مشخص نشده است و دستگاه‌هایی از جمله کمیته امداد، وزارت رفاه و بانک مرکزی پیگیر موضوع هستند.

منشأ واریزی 50 میلیون به حساب قلعه‌گنجی‌ها کجاست؟

طی سه روز گذشته ماجرای واریزی 50 میلیون تومان به کارت‌های تعدادی از شهروندان در شهرستان قلعه‌گنج در جنوب استان کرمان که یکی از شهرستان‌های محروم است نقل محافل فضای مجازی و رسانه‌ها شد، واریزی که مبلغ آن قابل توجه و برای صاحبان کارت‌ها هم شوک‌آور بود و آنها را در دقایق و ساعت اولیه واریز به پای عابربانک‌ها و همچنین فروشگاه‌های سطح شهر کشاند.

این واریزی در حالی صورت گرفته که کمیته امداد نیز اعلام کرده است، این واریزی هیچ ارتباطی به این نهاد ندارد.

مهدی شهسواری فرماندار قلعه‌گنج  اظهار داشت: اطلاعات مربوط به واریز 50 میلیون تومان به کارت تعدادی از شهروندان در این شهرستان از استان پیگیری شده و نهادهای مربوطه ورود کردند، این پول واریز شده و بعد از حدود دو ساعت حساب‌ها مسدود شده و هنوز جوابی در خصوص منشأ واریزی‌ها نگرفتیم.

وی عنوان کرد: منشأ واریزی در استان نبوده و خطای انسانی یکی از احتمالات اصلی است و واریزی‌ها به کارت‌های امداد بوده که زیر نظر بانک ملی و بانک مرکزی است و هنوز اطلاعاتی در این خصوص داده نشده است.

فرماندار قلعه‌گنج با بیان اینکه 7 هزار مددجوی کمیته امداد در شهرستان قلعه‌گنج داریم که به حساب تعدادی از این کارت‌ها واریز شده اما اطلاع دقیقی از تعداد واریزی‌ها در دست نیست، افزود: طبق بررسی‌ها تعدادی از این کارت‌ها برای خرید در فروشگاه‌های سطح شهر قبل از اینکه مسدود شود، استفاده شده است.

شهسواری خاطرنشان کرد: چنانچه اطلاعات جدیدی به دست ما برسد اطلاع‌رسانی خواهد شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟